Aφιέρωμα στο Μίκη Θεοδωράκη στο Πνευματικό Kέντρο Διακοπτού

11:14 - 27/04/2023

Πνευματικό Kέντρο ΔιακοπτούΚυριακή, 30 Απρ 2023 20:30Παραμονή πρωτομαγιάς του 2023, την Κυριακή 30 Απριλίουκαι ώρα 20.30 στο Πνευματικό KέντροΔιακοπτού και δεν θαμπορούσε να βρεθεί πιο κατάλληλη μέρα για να τιμηθεί έναςαπό τους κορυφαίους Έλληνες συνθέτες, ο Μίκης Θεοδωράκης,που έφυγε από κοντά μας πριν περίπου δύο χρόνια.Η Χορωδία Ενηλίκων Διακοπτού παρουσιάζει το αφιέρωμα«Απρίλη μου ξανθέ και Μάη μυρωδάτε», με ένα πρόγραμμαπου προσεγγίζει τις μελωδικές πτυχές της προσωπικότητας τουΜίκη.Συμμετέχει η Παιδική Χορωδία Διακοπτού και ορχήστρααπό τους: Βαγγέλη Καρατζά στο...

Διαβάστε Περισσότερα στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ patrasevents.gr

Ηλιάνα Παπαγεωργίου: Τώρα λόγω ηλικίας πρέπει να λέω ότι είμαι παρουσιάστρια, το μοντέλο δεν το πιστεύουν

Ελένη Τσολάκη: "Ο Νίκος Μουτσινάς έκανε 3% απέναντί μας και λέγαμε: ευτυχώς, δεν θα τραβήξει"

Πάνος Μουζουράκης: "Είμαι 45 αλλά δε νιώθω 35, γιατί στα 35 ένιωθα χειρότερα απ’ ότι νιώθω τώρα"

Κατσαρίνη για Super Κική: Δεν χρειάζεται να αναφέρουμε τα ποσά που βγάζουμε από το Instagram, ο κόσμος πεινάει

Γερμανία: Απαισιόδοξοι για το μέλλον και απογοητευμένοι από την πολιτική οι νέοι

Τουρισμός: Αύξηση 14,4% στην επιβατική κίνηση στα αεροδρόμια της χώρας