Παύλος Κοντογιαννίδης: «Έβγαλα σύνταξη 2.500 ευρώ, πετσοκόφτηκε και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

00:36 - 01/05/2023

Στην Αυτοψία με τον Αντώνη Σρόιτερ μίλησε ο Παύλος Κοντογιαννίδης το βράδυ της Κυριακής, όχι με την γνώριμη ιδιότητα του […] The post Παύλος Κοντογιαννίδης: «Έβγαλα σύνταξη 2.500 ευρώ, πετσοκόφτηκε και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Με 1.200 ευρώ σύνταξη δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

«Παλεύουμε να ζήσουμε αξιοπρεπώς» είπε ο ηθοποιός - Δείτε το βίντεο 

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: Με 1.200 ευρώ σύνταξη δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου

Για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει μετά τη μείωση της σύνταξής του, η οποία από 2.500 ευρώ μειώθηκε στα 1.200€, μίλησε ο Παύλος Κοντογιαννίδης. Ο γνωστός ηθοποιός βρέθηκε, το βράδυ της Κυριακής (30.04.2023), καλεσμένος στην εκπομπή του Alpha, Αυτοψία. Αλλά εκεί ο Παύλος Κοντογιαννίδης δεν είχε την ιδιότητα του ηθοποιού αλλά του ιδρυτή του Κινήματος των ... Περισσότερα To άρθρο Παύλος Κοντογιαννίδης: Με 1.200 ευρώ σύνταξη δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου. Δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης...

Διαβάστε το στο Zougla

Κοντογιαννίδης: «Έβγαλα σύνταξη 2.500 ευρώ, πετσοκόφτηκε και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Στην Αυτοψία με τον Αντώνη Σρόιτερ μίλησε ο Παύλος Κοντογιαννίδης το βράδυ της Κυριακής, όχι με την γνώριμη ιδιότητα του ηθοποιού, αλλά εκείνη του ιδρυτή του Κινήματος των Φτωχών με το οποίο και κατεβαίνει στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές. Ο δημοφιλής καλλιτέχνης κλήθηκε να εξηγήσει γιατί βρέθηκε μόνο για δυο μέρες βουλευτής στο πρόσφατο παρελθόν ενώ δεν δίστασε να απαντήσει με ειλικρίνεια και σε όσους θεωρούν πως έχει κάνει περιουσία από την μακρόχρονη καριέρα του. Πιο συγκεκριμένα, ο Παύλος Κοντογιαννίδης σημείωσε χαρακτηριστικά πως «θα δηλώσω πως είμαι ένας συνταξιούχος ηθοποιός, ο οποίος έβγαλε σύνταξη 2.500 ευρώ διότι είχα 18.000 ένσημα στην ελεύθερη αγορά θεάματος. Πράγμα πολύ δ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου. Δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης βρέθηκε καλεσμένος στην «Αυτοψία» το βράδυ της Κυριακής και μίλησε για την εκλογική μάχη που δίνει αλλά και τις οικονομικές δυσκολίες που αντιμετωπίζει εξαιτίας της σύνταξής του. Ο Παύλος Κοντογιαννίδης είναι ιδρυτής του Κινήματος των Φτωχών ενώ υπήρξε βουλευτής για δυο ημέρες. Μιλώντας γι’αυτό εξηγεί: «Το 2012 κατέβηκε ο Γιάννης Δημαράς με […]

Διαβάστε το στο govastileto.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Έβγαλα σύνταξη 2.500 ευρώ, πετσοκόφτηκε και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Με την ιδιότητα του ιδρυτή του Κινήματος των Φτωχών με το οποίο και κατεβαίνει στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές, μίλησε ο Παύλος Κοντογιαννίδης, στην Αυτοψία με τον Αντώνη Σρόιτερ.Με την ιδιότητα του ιδρυτή του Κινήματος των Φτωχών με το οποίο και κατεβαίνει στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές, μίλησε ο Παύλος Κοντογιαννίδης, στην Αυτοψία με τον Αντώνη Σρόιτερ.Ο Παύλος Κοντογιαννίδης σημείωσε χαρακτηριστικά πως «θα δηλώσω πως είμαι ένας συνταξιούχος ηθοποιός, ο οποίος έβγαλε σύνταξη 2.500 ευρώ διότι είχα 18.000 ένσημα στην ελεύθερη αγορά θεάματος. Πράγμα […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου, με 1200 ευρώ δε μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης μίλησε στην Αυτοψία και στον Αντώνη Σρόιτερ με την ιδιότητα του ιδρυτή του To άρθρο Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου, με 1200 ευρώ δε μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου» δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε το στο tlife.gr

Σάλος με τον Παυλο Κοντογιαννιδη: Μου έκοψαν την σύνταξη στο μισό και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου

Για τις περικοπές στις συντάξεις αλλά και για την εμπειρία που βίωσε ως βουλευτής, δύο μόνο ημερών, μίλησε στην «Αυτοψία» ο ηθοποιός Παύλος Κοντογιαννίδης, ως ιδρυτής του κινήματος φτωχών, με το οποίο μάλιστα κατεβαίνει στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές. Αρχικά αναφέρθηκε στις δύσκολες στιγμές που περνάει εξαιτίας του πετσοκόμματος, όπως λέει και ο ίδιος χαρακτηριστικά, της […] Σάλος με τον Παυλο Κοντογιαννιδη: Μου έκοψαν την σύνταξη στο μισό και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου - olympia

Διαβάστε το στο olympia.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Με σύνταξη 2.500 ευρώ δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

"Ανήκουμε στην κατηγορία που παλεύουμε να ζήσουμε αξιοπρεπώς" εξομολογήθηκε ο Παύλος Κοντογιαννίδης.

Διαβάστε το στο pagenews.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: "Έβγαλα σύνταξη 2.500 ευρώ, πετσοκόφτηκε και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου"

"Ανήκουμε στην κατηγορία που παλεύουμε να ζήσουμε αξιοπρεπώς"

Διαβάστε το στο patrasevents.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου. Δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου»

Ο Παύλος Κοντογιαννίδης βρέθηκε καλεσμένος στην «Αυτοψία» το βράδυ της Κυριακής και μίλησε για την εκλογική μάχη που δίνει αλλά και τις οικονομικές δυσκολίες που αντιμετωπίζει εξαιτίας της σύνταξής του. Ο Παύλος Κοντογιαννίδης είναι ιδρυτής του Κινήματος των Φτωχών ενώ υπήρξε βουλευτής για δυο ημέρες. Μιλώντας γι’αυτό εξηγεί: «Το 2012 κατέβηκε ο Γιάννης Δημαράς με […] The post Παύλος Κοντογιαννίδης: «Πετσοκόφτηκε η σύνταξή μου. Δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου» appeared first on OK! Magazine.

Διαβάστε το στο okmag.gr

Παύλος Κοντογιαννίδης: Παίρνω 1.200 ευρώ σύνταξη και δεν μπορώ να συντηρήσω ούτε την κόρη μου

«Είμαι ένας συνταξιούχος ηθοποιός, ο οποίος έβγαλε σύνταξη 2.500 ευρώ διότι είχα 18.000 ένσημα στην ελεύθερη αγορά θεάματος. Πράγμα πολύ δύσκολο. Με διάφορους όμως τρόπους και διάφορα κόλπα πετσοκόφτηκε η σύνταξη και φτάσαμε στα 1.200 ευρώ.Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Μπουρλότο στο Survivor με την ατάκα του για τις γυναίκες: «Μας είπε άχρηστες ρε φίλε»

Φώτης Σεργουλόπουλος «κόλαφος» για την… επιλογή των γυναικών στην κακοποίηση

Survivor: Τα νέα δεδομένα φέρνουν αναταράξεις στις δύο ομάδες

Σασμός: Τι εξελίξεις θα φέρει η επιστροφή του Ρούσσου στην Άνω Ποριά;

Ο Λάμπρος Κωνσταντάρας «καίει» τον Νίκο Μάνεση για τα νούμερα τηλεθέασης: «Τι αλαζονεία είναι αυτή;»

Άρης Καβατζίκης: «Δεν έχω θρηνήσει ακόμα τον αδελφό και τη μητέρα μου»