Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων

11:12 - 22/05/2023

Το ζήτημα της κράτησης του Φρέντη Μπελέρη θα θέσει ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων που λαμβάνει χώρα στις Βρυξέλλες, σήμερα Δευτέρα (22/5) όπως σημείωσε ο ίδιος κατά την άφιξή του. «Σήμερα θα συζητήσουμε με τους συναδέλφους στο Συμβούλιο το θέμα των Δυτικών Βαλκανίων» είπε σύμφωνα με το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων. «Θα έχω έτσι την ευκαιρία να θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του εκλεγμένου Δημάρχου Χειμάρρας, του κυρίου Μπελέρη. Από εκεί και πέρα, έχω την πρόθεση να συναντηθώ αμέσως μετά με την Αλβανίδα ομόλογό μου. Νομίζω ότι θα είναι μία ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα συνομιλία», δήλωσε ο Νίκος Δένδιας.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ν. Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του Φρ. Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων

Το ζήτημα της κράτησης του Φρέντι Μπελέρη θα θέσει ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων που λαμβάνει χώρα στις Βρυξέλλες, όπως σημείωσε ο ίδιος κατά την άφιξή του...

Διαβάστε το στο Zougla

Ο Ν. Δένδιας έθεσε το θέμα της κράτησης Μπελέρη στην υπουργό Εξωτερικών της Αλβανίας

Το ζήτημα σχετικά τη σύλληψη και την κράτηση του εκλεγμένου δημάρχου Χειμάρρας, Φρέντι Μπελέρη συζήτησε στις Βρυξέλλες ο υπουργός Εξωτερικών…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το ζήτημα του Φρέντι Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων της ΕΕ

Το ζήτημα της κράτησης του Φρέντι Μπελέρη θα θέσει ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων που λαμβάνει χώρα στις Βρυξέλλες, όπως σημείωσε ο ίδιος κατά την άφιξή του. «Σήμερα θα συζητήσουμε με τους συναδέλφους στο Συμβούλιο το θέμα των Δυτικών Βαλκανίων. Θα έχω έτσι την ευκαιρία να θέσω ξεκάθαρα το θέμα της […] Το άρθρο Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το ζήτημα του Φρέντι Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων της ΕΕ εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του Φρ. Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων

Το ζήτημα της κράτησης του Φρέντη Μπελέρη θα θέσει ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων που λαμβάνει χώρα στις Βρυξέλλες, όπως σημείωσε ο ίδιος κατά την άφιξή του.Το ζήτημα της κράτησης του Φρέντη Μπελέρη θα θέσει ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων που λαμβάνει χώρα στις Βρυξέλλες, όπως σημείωσε ο ίδιος κατά την άφιξή του.«Σήμερα θα συζητήσουμε με τους συναδέλφους στο Συμβούλιο το θέμα των Δυτικών Βαλκανίων. Θα έχω έτσι την ευκαιρία να θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Δένδιας: Έθεσε το ζήτημα της κράτησης του Φρέντι Μπελέρη στην ΥΠΕΞ Αλβανίας

Στο περιθώριο του σημερινού ΣΕΥ στις Βρυξέλλες, ο υπουργός Εξωτερικών, Νίκος Δένδιας συναντήθηκε με την ομόλογό του της Αλβανίας. The post Δένδιας: Έθεσε το ζήτημα της κράτησης του Φρέντι Μπελέρη στην ΥΠΕΞ Αλβανίας appeared first on OnAlert.

Διαβάστε το στο onalert.gr

Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του Φρ. Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων

Δένδιας: Θα θέσω ξεκάθαρα το θέμα της κράτησης του Φρ. Μπελέρη στο Συμβούλιο Εξωτερικών Υποθέσεων ckardampikis Mon, 22/05/2023 - 11:17

Διαβάστε το στο sofokleousin.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

«Ένα φλιτζάνι καφέ και καινούργια παπούτσια»: Η έκπληξη που έρχεται από την Αλβανία

«Πικρά» φέτος το σοκολατένια αυγά – Αυξημένη σε σχέση με πέρυσι η τιμή τους

Ρώσος δημοσιογράφος σκοτώθηκε σε επίθεση με drone στη Ζαπορίζια

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 20/4/2024

Αποδοκίμασαν τον Στέλιο Κυμπουρόπουλο στον Βόλο – «Δεν έχουν καμία σχέση με την δημοκρατία»

Πέθανε ο αδερφός της Ελένη Βιτάλη – «Ξεψύχησες στα χέρια μου»