Αλ. Τσίπρας: Σκέφτηκα να παραιτηθώ μετά το σοκ, αλλά είπα ότι δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω

20:46 - 30/05/2023

Την πρώτη του συνέντευξη μετά το «οδυνηρό σοκ», όπως ο ίδιος το έχει χαρακτηρίσει, της συντριπτικής ήττας του ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές της 21ης Μαΐου, παραχωρεί αυτή την ώρα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του STAR και τη Μάρα Ζαχαρέα ο Αλέξης [...]

Διαβάστε Περισσότερα στο matrix24.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Τσίπρας: «Σκέφθηκα να παραιτηθώ αλλά δεν θα λιποτακτήσω»

ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΑ EUROKINISSI «Δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω» ανέφερε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Αλέξης Τσίπρας στη πρώτη του συνέντευξη μετά τις εκλογές της 21ης Μαΐου στο Star Chanell και πρόσθεσε ότι στόχος του για την δεύτερη εκλογή είναι να ανατραπεί ο συσχετισμός που προέκυψε και να αποτραπεί η παντοδυναμία του Κυριάκου Μητσοτάκη. Στην ερώτηση για τις πρώτες δύσκολες ώρες της Κυριακής των εκλογών απάντησε: «Δεν θα κρυφτώ, αυτό που σκέφθηκα ήταν η παραίτηση, και με βασάνισε όχι μόνο ώρες, αλλά τις πρώτες μέρες. Αλλά μετά το σοκ συνειδητοποίησα ότι το μόνο που δεν έχω δικαίωμα να κάνω είναι να λιποτακτήσω. Δεν έχω δικαίωμα να αφήσω το 1,2 εκατομμύρια ψηφοφόρους που μας εμπιστεύθηκαν και τον κόσμο

Διαβάστε το στο militaire.gr

Τσίπρας: Σκέφτηκα την παραίτηση, αλλά δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω

«Αυτό που προέχει για εμάς είναι να ξεπεράσουμε το σοκ, να ανασυγκροτηθούμε και να διορθώσουμε τα λάθη μας», είπε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ, Αλέξης Τσίπρας, σε συνέντευξη του -την πρώτη μετά τις εκλογές της 21ης Μαΐου- στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του STAR. Υπογράμμισε ότι «ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η μοναδική πολιτική δύναμη που έχει εναλλακτικό […]

Διαβάστε το στο myvolos.net

Τσίπρας: Σκέφτηκα την παραίτηση, αλλά δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω

«Δεν θα κρυφτώ, δεν ξέρω ποια είναι η εντύπωσή σας για τους πολιτικούς. Δεν είμαι μηχανή, είμαι άνθρωπος, έχω συναισθήματα. Σκέφτηκα την παραίτηση. Όταν όμως ξεπέρασα το σοκ συνειδητοποίησα ότι το μόνο που δεν έχω δικαίωμα να κάνω είναι να λιποταχτήσω» ανέφερε ο Αλέξης Τσίπρας για το βράδυ των εκλογών στην πρώτη του τηλεοπτική συνέντευξη μετά την 21η Μαΐου. Φιλοξενούμενος στο Star, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, σημείωσε ακόμα: «Επειδή είναι η πρώτη μου τηλεοπτική συνέντευξη μετά από ένα οδυνηρό σοκ, θα μου επιτρέψετε να προσπαθήσω να μιλήσω με μεγάλη ειλικρίνεια. Ήταν ένα σοκ που μας δημιούργησε συναισθήματα θλίψης και απογοήτευσης. Προέχει να ξεπεράσουμε το σοκ και να διορθώσουμε τα λάθη μας. Δε

Διαβάστε το στο agrinionews.gr

Τσίπρας: Σκέφτηκα να παραιτηθώ μετά το σοκ, αλλά είπα ότι δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω

Την πρώτη του συνέντευξη μετά το «οδυνηρό σοκ», όπως ο ίδιος το έχει χαρακτηρίσει, της συντριπτικής ήττας του ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές της 21ης Μαΐου, παραχωρεί αυτή την ώρα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του STAR και τη Μάρα Ζαχαρέα ο Αλέξης Τσίπρας. Από την αρχή κιόλας της συνέντευξης, ο κ. Τσίπρας επανέλαβε τα περί οδυνηρού σοκ […] The post Τσίπρας: Σκέφτηκα να παραιτηθώ μετά το σοκ, αλλά είπα ότι δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω appeared first on Empisteutiko.gr.

Διαβάστε το στο empisteutiko.gr

Τσίπρας: «Σκέφτηκα την παραίτηση μετά τις εκλογές, αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν έχω δικαίωμα να λιποτακτήσω»

«Ο ΣΥΡΙΖΑ περνάει μια δύσκολη στιγμή. Στόχος μας είναι να ανατρέψουμε αυτόν τον συσχετισμό. Το πιο κρίσιμο για μένα είναι η επόμενη ημέρα για το σύνολο της κοινωνίας»Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ matrix24.gr

Euroleague: Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 77-75

Πρόστιμο ύψους 2.800 ευρώ στην ΚΑΕ Παναθηναϊκός

ΔΕΑΒ: Χωρίς θεατές Βόλος-Πανσερραϊκός

Έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου ο Ολυμπιακός

Εντυπωσίασε ο Πετρούνιας στους κρίκους πολύ δυνατή εμφάνιση από την εθνική ανδρών

BookTok: Η κυρίαρχη τάση για το βιβλίο από το TikTok