Αντ. Γκουτέρες: Να σπάσουμε τον εθισμό μας στα πλαστικά

18:46 - 05/06/2023

Η φετινή Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος είναι μία έκκληση για την καταπολέμηση της πλαστικής ρύπανσης, τονίζει σε μήνυμά του ο γενικός γραμματέας του ΟΗΕ Αντόνιο Γκουτέρες. Μάλιστα, προτρέπει τη διεθνή κοινότητα μαζί να «διαμορφώσουμε ένα καθαρότερο, υγιέστερο και πιο βιώσιμο μέλλον [...]

Διαβάστε Περισσότερα στο matrix24.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιασάν Γκιουλέρ: Να υψώσουμε την τουρκική σημαία ακόμα πιο ψηλά

Ο Γιασάρ Γκιουλέρ ανέλαβε επίσημα καθήκοντα υπουργού Άμυνας στην Τουρκίας, καθώς ολοκληρώθηκε νωρίτερα τη Δευτέρα η τελετή παράδοσης – παραλαβής ανάμεσα στον ίδιο και τον Χουλουσί Ακάρ. Ο στρατηγός, ο οποίος υπηρέτησε για 49 χρόνια στον τουρκικό στρατό, «ευχαρίστησε» τον προκάτοχό του για τις συνθήκες εργασίας στο υπουργείο, καθώς και για τις υπηρεσίες που πρόσφερε τα προηγούμενα χρόνια στο τουρκικό κράτος και στο τουρκικό έθνος. Σύμφωνα με το CNN Turk, ο νέος υπουργός Άμυνας ευχαρίστησε επίσης τον Τούρκο πρόεδρο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν λέγοντας ότι «είναι τιμή μου να φοράω τη στολή μου 49 χρόνια και αναλαμβάνω την ευθύνη που μου εμπιστεύτηκαν». Αναφέρθηκε ακόμα στη σημαία, την οποία

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ matrix24.gr

Euroleague: Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 77-75

Πρόστιμο ύψους 2.800 ευρώ στην ΚΑΕ Παναθηναϊκός

ΔΕΑΒ: Χωρίς θεατές Βόλος-Πανσερραϊκός

Έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου ο Ολυμπιακός

Εντυπωσίασε ο Πετρούνιας στους κρίκους πολύ δυνατή εμφάνιση από την εθνική ανδρών

BookTok: Η κυρίαρχη τάση για το βιβλίο από το TikTok