Η πρώτη δήλωση Μηταράκη μετά την καρατόμησή του: Παραδέχομαι τη λάθος κρίση μου να βρεθώ εκτός Αθηνών

08:47 - 31/07/2023

«Δόθηκε λάθος μήνυμα σε αυτούς που αγωνίζονταν στην πρώτη γραμμή», είπε για τις διακοπές του στην Πάτμο ο Νότης Μηταράκης, οι οποίες τον οδηγήσαν εκτός κυβερνητικού σχήματος.Στην καρατόμησή του από το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη αναφέρθηκε, με μήνυμά του στο Twitter, ο Νότης Μηταράκης μετά τις διακοπές του στην Πάτμο, τη στιγμή που οι φωτιές έκαιγαν τη χώρα. Ο πρώην πλέον υπουργός παραδέχθηκε το λάθος του να βρεθεί εκτός Αθηνών, τονίζοντας πως «με τη στάση αυτή δόθηκε λάθος μήνυμα σε αυτούς που αγωνίζονταν στην πρώτη γραμμή». Αναλυτικά τα όσα έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter o Νότης Μηταράκης. «Παρέδωσα καθήκοντα Υπουργού Προστασίας του Πολίτη στον Γιάννη Οικονόμου, στον οποί

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Νότης Μηταράκης: «Παραδέχομαι τη λάθος κρίση μου»

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Πρώτη δήλωση Μηταράκη μετά την παραίτησή του: «Παραδέχομαι τη λάθος κρίση μου να βρεθώ εκτός Αθηνών»

Στην πρώτη του δήλωση μετά την παραίτησή του από το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη προέβη ο Νότης Μηταράκης «παραδεχόμενος τη λάθος κρίση του να βρεθεί εκτός Αθηνών, επισκεπτόμενος την οικογένειά του, καθώς με τη στάση αυτή δόθηκε λάθος μήνυμα σε αυτούς που αγωνίζονταν στην πρώτη γραμμή». Όπως αναφέρει στο μήνυμά του στο Twitter, ανέλαβε την […]

Διαβάστε το στο govastileto.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά