«Μου λένε ότι είμαι κανίβαλος, ότι θα φάω τα παιδιά τους» – Η εξομολόγηση ενός 25χρονου με αλμπινισμό

04:00 - 07/09/2023

«Οι άνθρωποι μου λένε ότι είμαι κανίβαλος και ότι θα φάω τα παιδιά τους. Είναι τρομοκρατημένοι μαζί μου». Ο 25χρονος Elmi Bile Mohamed μίλησε στο BBC για το στίγμα που αντιμετωπίζει στη Σομαλία επειδή έχει αλμπινισμό. Αγωνίστηκε να βρει ένα μέρος για να ζήσει στην πρωτεύουσα, Μογκαντίσου, από τότε που άφησε το αγροτικό του σπίτι στην κεντρική περιοχή του Χιράαν. Τα αδέρφια του έχουν επίσης την ίδια γενετική διαταραχή. «Μας προσέβαλαν και μας βασανίζαν συνεχώς στην κοινότητά μας. Μας ξυλοκοπούσαν και μας κορόιδευαν για το χλωμό χρώμα του δέρματος, των μαλλιών και των ματιών μας», λέει. «Πίστευα ότι θα έβρισκα μια καλύτερη ζωή στο Μογκαντίσου, αλλά έκανα λάθος». Ο Elmi Bile Mohamed έψαξε πο

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα