Παραιτήθηκε από Αντιπεριφεριάρχης Έβρου ο Δημήτρης Πέτροβιτς - Όψιμη ανάληψη καθηκόντων από Δελησταμάτη

19:53 - 25/10/2023

Την παραίτησή του από την θέση του Αντιπεριφερειάρχη Έβρου υπέβαλε σήμερα Τετάρτη 25 Οκτωβρίου ο Δημήτρης Πέτροβιτς στον Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας - Θράκης Χρήστο Μέτιο. Η παραίτηση του κ. Πέτροβιτς:Κύριε Περιφερειάρχα, με την παρούσα και με αφορμή τη λήξη της αντιπυρικής περιόδου σας υποβάλλω την παραίτηση μου από την θέση του Αντιπεριφερειάρχη Έβρου.Όπως είχαμε συμφωνήσει, θα υπέβαλλα την παραίτηση μου στις 31 Αυγούστου 2023, αλλά μετά από παράκλησή σας παρέμεινα στα καθήκοντα μου, με αρμοδιότητα την Πολιτική Προστασία, λόγω της μεγάλης πυρκαγιάς που έπληξε την περιοχή μας.Σας ευχαριστώ για την συνεργασία.Με εκτίμηση,ο Αντιπεριφερειάρχης ΈβρουΔημήτριος Πέτροβιτς----------------------

Διαβάστε Περισσότερα στο alexpolisonline.com
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ alexpolisonline.com

25 Απριλίου, Παγκόσμια Ημέρα κατά της Ελονοσίας. Η ελονοσία πριν 100 χρόνια στην περιοχή της Αλεξανδρούπολης

Αλεξανδρούπολη: Μουσικοθεατρική παράσταση με τον τενόρο Μιχάλη Ευριπίδη

Λαϊκή Συσπείρωση: Προσχηματική η αντίθεσή της ΠΕΔ ΑΜΘ στις αποφάσεις της ΚΕΔΕ και την κυβερνητική πολιτική για τη συνένωση των ΔΕΥΑ

19η Ανθοκομική Έκθεση και Έκθεση Βιβλίου στην Ορεστιάδα

Μαζική δηλητηρίαση προστατευόμενων ειδών: Ένα νέο περιβαλλοντικό έγκλημα στον Έβρο

Χιλιάδες επισκέπτες στο «North Aegean Boat Show 2024» στην παραλία Φαναρίου Ροδόπης