Κακλαμάνης «καρφώνει» ξανά Μητσοτάκη για Σημίτη: Υπαίτιος για το γκριζάρισμα του Αιγαίου

13:00 - 07/11/2023

Για άλλη μια φορά ο Νικήτας Κακλαμάνης αφήνει αιχμές κατά του Κυριάκου Μητσοτάκη - όπως και των στελεχών της Νέας Δημοκρατίας - που έδωσαν το «παρών», χθες, στην εκδήλωση προς τιμήν του Κώστα Σημίτη. «Δεν είχα πρόσκληση αλλά αν είχα δεν θα πήγαινα πρώτον γιατί ήμουν ομιλητής στην εκδήλωση για τη Μ. Γιαννάκου και δεύτερον εγώ έχω εκπεφρασμένη διαχρονική άποψη με σεβασμό μεν γιατί ο κ. Σημίτης υπήρξε οκτώ χρόνια πρωθυπουργός αλλά ήμουνα πάντα απέναντι του σε βασικές επιλογές που είχε κάνει. Δημόσια είχα τοποθετηθεί και είχα πει ότι τον θεωρώ υπαίτιο για το γκριζάρισμα του Αιγαίου με τις συνθήκες του Ελσίνκι και κυρίως της Μαδρίτης», είπε ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, μιλώντας στον ραδιοφωνικό

Διαβάστε Περισσότερα στο militaire.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ militaire.gr

Οι ΗΠΑ ενέκριναν τη βοήθεια στην Ουκραναία, ο Μπάιντεν θέλει όπλα και πυρομαχικά να σταλούν άμεσα στο Κίεβο

Αδούλωτη Κερύνεια: 20 χρόνια από το ΟΧΙ στο σχέδιο Ανάν

Οι Patriot, οι S-300, τα Ελληνικά Νησιά και το Κυπριακό

«Παίζοντας με τη Δημοκρατία»-Δημ. Κωνσταντακόπουλος

ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ: 20 χρόνια από το εκκωφαντικό ΟΧΙ η Κύπρος ξανά σε κίνδυνο-Δημ.Κωνσταντακόπουλος

Γάζα 200 ημέρες πολέμου! Ο Πάνος Χαρίτος αναλύει όσα έγιναν όσα μπορεί να έρθουν…