Το full body workout που κάνει μια yogi τις ημέρες που δεν θέλει να κάνει γιόγκα

16:00 - 17/11/2023

Ε ναι, το παραδέχομαι! Δεν θέλω κάθε μέρα να κάνω γιόγκα. Κι ας την αγαπώ βαθιά. Κι ας μου έχει αλλάξει τη ζωή. Κι ας έχω και δίπλωμα πλέον. Άλλωστε, αυτό που έχει επικρατήσει να ονομάζουμε γιόγκα δεν είναι παρά ένα μικρό μέρος από την τεράστια φιλοσοφία της. Γιόγκα δεν είναι μόνο η σωματική άσκηση. Γιόγκα είναι και η αποφυγή κάθε μορφής βίας, γιόγκα είναι και η ικανότητα του να μην προσκολλόμαστε σε υλικά αντικείμενα, γιόγκα είναι και τήρηση της καθαριότητας του χώρου αλλά και του νου… Έτσι αν μια μέρα ο δρόμος προς το στρωματάκι σου είναι στρωμένος με εμπόδια νοητικά και πρακτικά, το να μην πιεστείς να εξασκηθείς στην asana μπορεί να είναι, πάλι, «γιόγκα»! Διάβασε περισσότερα στο Love Y

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα