Έχασε 100 κιλά χωρίς φάρμακα και γυμναστική – «Ήμουν μία ωρολογιακή βόμβα που περίμενε να σκάσει»

18:37 - 27/11/2023

Ένας άνδρας έχασε 100 κιλά σε έναν χρόνο χωρίς να υποβληθεί σε βαριατρική επέμβαση, να πάρει φάρμακα ή να κάνει γυμναστική. Ήταν 40 ετών και ζύγιζε 190 κιλά, ενώ σήμερα το βάρος του είναι 90. «Ήμουν μία ωρολογιακή βόμβα που περίμενε να σκάσει», αφηγείται ο ίδιος στο Newsweek. «Το βάρος με κατέβαλλε σωματικά και ψυχολογικά. Είχα υπέρταση, προδιαβήτη και είχα πάθει τρεις πνευμονικές εμβολές. Ίδρωνα για να σηκωθώ από το κρεβάτι. Έπρεπε να αλλάξω κάτι, αν δεν ήθελα να πεθάνω στα 40 μου χρόνια», λέει ο 40χρονος άνδρας και συγκλονίζει. Ο λόγος για τον ελληνικής καταγωγής Gregory Galanis, που γεννήθηκε και μεγάλωσε στον Καναδά, αλλά τώρα ζει στη Βόρεια Καρολίνα, ήταν 40 ετών και ζύγιζε 190 κιλά.

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Άνδρας έχασε 100 κιλά χωρίς φάρμακα, εγχείρηση και γυμναστική – Πως τα κατάφερε

Τι αποκάλυψε ο ελληνικής καταγωγής άνδρας. Η διατροφή που έκανε. Η στήριξη από την οικογένεια και τους φίλους του. Ένας άνδρας ο οποίος έχασε 100 κιλά σε έναν χρόνο χωρίς να υποβληθεί σε βαριατρική επέμβαση, να πάρει φάρμακα ή να κάνει γυμναστική, αποκάλυψε πως τα κατάφερε. Ο ελληνικής καταγωγής Gregory...

Διαβάστε το στο newsitamea.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

«Θρυλικό» break στην Βαρκελώνη

Λαμία : “Που πήγαν 16.5 εκατομμύρια ευρώ;” – διαχειριστικό έλεγχο για την προηγούμενη δημοτική αρχή ανακοίνωσε ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου (Βίντεο)

Βασίλης Γραμμένος για την επίθεση στη Βουλή: «Δεν πρόλαβα να αντιδράσω ούτε να μιλήσω»

Στα ύψη η τιμή των πρώιμων κερασιών από το Φραντζή / Τι λέει ο Πρόεδρος των παραγωγών – BINTEO

Στα ύψη η ενδοοικογενειακή βία στην Εύβοια: Μόνο στη Χαλκίδα σημειώθηκαν 22 περιστατικά – ΒΙΝΤΕΟ

Τσικνής: “Θα έπρεπε να είναι εκτός πινάκων ο Κατσικογιάννης – Μας γυρίζει στα πέτρινα χρόνια η σημερινή διαιτησία”