Μπράτης: Εγώ που είμαι γκέι, πληρώνω την ίδια εφορία με έναν στρέιτ άντρα, θα έπρεπε να έχω ίδια δικαιώματα παντού

19:37 - 30/11/2023

O Άγγελος Μπράτης έδωσε συνέντευξη και μίλησε για το νομοσχέδιο για τους γάμους των ομόφυλων ζευγαριών, αλλά και την τεκνοθεσία. Ο γνωστός σχεδιαστής μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «Πρωινό» κι αρχικά, δήλωσε: «Οι φωνές που δεν σέβονται την ελευθερία του άλλου να θαφτούν εκεί που πρέπει». Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Οι άνθρωποι έχουμε ίδια δικαιώματα, όχι μόνο ίσες υποχρεώσεις. Εγώ που είμαι γκέι, πληρώνω την ίδια εφορία με έναν στρέιτ άντρα. Θα έπρεπε να έχω ακριβώς τα ίδια δικαιώματα. Καλάα έκανε η κυρία Ακρίτα και ζήτησε την παραίτηση του κυρίου Βορίδη, τη ζητώ κι εγώ μαζί της». Τέλος, για τις γνώμες που ακούγονται και θεωρούνται «συντηρητικές», είπε: «Είναι καλό που έχουν γνώμη αυτ

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

«Θρυλικό» break στην Βαρκελώνη

Λαμία : “Που πήγαν 16.5 εκατομμύρια ευρώ;” – διαχειριστικό έλεγχο για την προηγούμενη δημοτική αρχή ανακοίνωσε ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου (Βίντεο)

Βασίλης Γραμμένος για την επίθεση στη Βουλή: «Δεν πρόλαβα να αντιδράσω ούτε να μιλήσω»

Στα ύψη η τιμή των πρώιμων κερασιών από το Φραντζή / Τι λέει ο Πρόεδρος των παραγωγών – BINTEO

Στα ύψη η ενδοοικογενειακή βία στην Εύβοια: Μόνο στη Χαλκίδα σημειώθηκαν 22 περιστατικά – ΒΙΝΤΕΟ

Τσικνής: “Θα έπρεπε να είναι εκτός πινάκων ο Κατσικογιάννης – Μας γυρίζει στα πέτρινα χρόνια η σημερινή διαιτησία”