Οδηγούμε Skoda Karoq 1.5 TSI ACT 150 ίππων DSG7

16:00 - 04/01/2024

Το Karoq είναι κατά τη γνώμη του γράφοντος το καλύτερο μοντέλο της Skoda και κάθε φορά που έχω την τύχη να το «βάζω στο χέρι» αισθάνομαι δικαιωμένος για αυτή μου την επιλογή. Πρόσφατα λοιπόν μου δόθηκε η ευκαιρία να οδηγήσω για πολλά πολλά χιλιόμετρα την ελαφρώς ανανεωμένη 2η γενιά του μοντέλου, με τον βενζινοκινητήρα του 1,5 λίτρων, με απόδοση 150 ίππων και σύστημα μετάδοσης (στους εμπρός τροχούς) το υπέροχο αυτόματο (διπλού συμπλέκτη) κιβώτιο του γκρουπ VW που ακούει στο όνομα DSG7. Είναι αλήθεια πως, σαν λάτρης των πετρελαιοκινητήρων «χαλάστηκα» λίγο στο άκουσμα του TSI, πόσο μάλλον που με την ευκαιρία του Ράλι Ακρόπολις είχα και πολλά χιλιόμετρα να κάνω. Όμως ας δούμε πόσο τελικά ταιρ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα