Κώστας Καραγκουνης: Δεν ψηφίζω το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγαρια, είναι θέμα συνείδησης για εμένα

21:28 - 10/01/2024

«Υπάρχει μια δομική μου διαφωνία στο να φέρουμε μια νομοθεσία, μια ρύθμιση, η οποία στην ουσία θα συμπαρασύρει νομικά την τεκνοθεσία, εννοώ με τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών, συνολικά στο οικογενειακό δίκαιο, θα συμπαρασύρει και την τεκνοθεσία», δήλωσε ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Κώστας Καραγκούνης, μιλώντας την Τετάρτη στο κανάλι της Ναυτεμπορικής και την εκπομπή […] Κώστας Καραγκουνης: Δεν ψηφίζω το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγαρια, είναι θέμα συνείδησης για εμένα - olympia

Διαβάστε Περισσότερα στο olympia.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κασσελάκης: Ο ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσει το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια και μάλιστα με κομματική πειθαρχία

Ότι ο ΣΥΡΙΖΑ όχι μόνο θα ψηφίσει το νομοσχέδιο αλλά θα θέσει και θέμα κομματικής πειθαρχίας στους βουλευτές του ξεκαθάρισε μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star, ο Στέφανος Κασσελάκης. Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, σχολιάζοντας τη συνέντευξη του Κυριάκου Μητσοτάκη στην ΕΡΤ, σημείωσε: «Ήταν μια συνέντευξη που είχε και μερικά θετικά και μερικά τα οποία […] Το άρθρο Κασσελάκης: Ο ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσει το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια και μάλιστα με κομματική πειθαρχία εμφανίστηκε πρώτα στο newsique.gr.

Διαβάστε το στο Newsique.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ olympia.gr

Δικαίωση Νικόλα Φαραντούρη! Τρόμος στο Μαξίμου! Ο Μητσοτάκης αλλάζει νόμο για να γλιτώσει από την Ευρωπαία Εισαγγελέα!

Σάλος με την απάντηση του Γιάννη Καλλιανου στον Αδωνι Γεωργιαδη: Δεν φταις εσύ αγαπητέ μου φίλε

Η Nestlé αναγκάστηκε να καταστρέψει δύο εκατομμύρια μπουκάλια Perrier μετά από βακτηριακή μόλυνση

Αυτός είναι ο κίνδυνος που διατρέχουμε αν πέσει ο Μητσοτάκης

Τα χαστούκια στην κυβερνηση Μητσοτακη απο το state department

Πρόεδρος Αζερμπαϊτζάν: Δεν θα καθίσουμε άπραγοι στον εξοπλισμό της Αρμενίας από ξένες χώρες