«Βόμβες» Σαμαρά για τα ομόφυλα ζευγάρια και την… αποχή: «Θα λέμε στον λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και ταυτόχρονα σε βουλευτές και υπουργούς να απέχουν;»

13:46 - 12/01/2024

«Καυστικό» ήταν σχόλιο του Αντώνη Σαμαρά για το επίμαχο νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια και της ψήφισής του, αναφέροντας χαρακτηριστικά: «θα λέμε στον λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και ταυτόχρονα σε βουλευτές και υπουργούς να απέχουν;» Ο Αντώνης Σαμαράς αναφορικά με τη δική του στάση ως προς το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια, […]

Διαβάστε Περισσότερα στο irafina.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σαμαράς για ομόφυλα: Λέμε στον ελληνικό λαό να μην απέχει και ταυτόχρονα στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν;

Τη διαφοροποίησή του με την θέση του πρωθυπουργού να επιτρέψει την αποχή ως «αξιοπρεπή στάση» των βουλευτών όσον αφορά στη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια διατύπωσε την Παρασκευή ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς....Συνεχίστε την ανάγνωση του άρθρου: Σαμαράς για ομόφυλα: Λέμε στον ελληνικό λαό να μην απέχει και ταυτόχρονα στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν;

Διαβάστε το στο sinidisi.gr

Έκρηξη Σαμαρα: Θα λέμε, λοιπόν, στον ελληνικό λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν;

Σφοδρή επίθεση του Αντώνη Σαμαρά στον Μητσοτάκη για όσα ειπε περι αποχής των βουλευτων στην ψηφοφορία για τον νόμο για τα ομόφυλα ζευγαρια. «Επί χρόνια οι πολιτικοί λέμε στον λαό ότι πρέπει να μην απέχει από τις εκλογές και να ψηφίζει για το καλό της Δημοκρατίας. Θα λέμε, λοιπόν, στον ελληνικό λαό να ψηφίζει και […] Έκρηξη Σαμαρα: Θα λέμε, λοιπόν, στον ελληνικό λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν; - olympia

Διαβάστε το στο olympia.gr

Σαμαράς για ομόφυλα: Λέμε στον ελληνικό λαό να μην απέχει και ταυτόχρονα στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν;

Τη διαφοροποίησή του με την θέση του πρωθυπουργού να επιτρέψει την αποχή ως «αξιοπρεπή στάση» των βουλευτών όσον αφορά στη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια διατύπωσε την Παρασκευή ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς. «Εγώ ξέρω ότι επί χρόνια όλοι οι πολιτικοί λέμε στον Ελληνικό λαό ότι πρέπει να μην απέχει από τις εκλογές και να ψηφίζει για το καλό της Δημοκρατίας. Θα λέμε, λοιπόν, στον Ελληνικό λαό να ψηφίζει και να μην απέχει, και, λέμε ταυτόχρονα στους βουλευτές και τους υπουργούς να απέχουν;» δήλωσε χαρακτηριστικά ο πρώην πρωθυπουργός φθάνοντας στο Δικαστικό Μέγαρο της Καλαμάτας στο πλαίσιο της εκδήλωσης για την κοπή της πίτας του οικείου Δικηγορικού Συλλόγου. Δείτε τη δήλωση του Αντών

Διαβάστε το στο lamianow.gr

Σαμαράς για ομόφυλα ζευγάρια: «Λέμε στον ελληνικό λαό να ψηφίζει και στους βουλευτές να απέχουν;»

Ευθείες βολές κατά της απόφασης του Κυριάκου Μητσοτάκη να φέρει στη Βουλή το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια και ταυτοχρόνως να προτρέπει βουλευτές και υπουργούς να απέχουν στην ψηφοφορία εξαπέλυσε ο πρώην πρωθυπουργός, Αντώνης Σαμαράς από την Καλαμάτα.

Διαβάστε το στο fosonline.gr

Σαμαράς: «Θα λέμε στον λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και ταυτόχρονα σε βουλευτές και υπουργούς να απέχουν;»

Νέο σχόλιο έκανε από την Καλαμάτα ο πρώην πρωθυπουργός, Αντώνης Σαμαράς σχετικά με το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια που φέρνει προς ψήφιση στη Βουλή η κυβέρνηση. Η δήλωσή του Ο Αντώνης Σαμαράς, από το Δικαστικό Μέγαρο της Καλαμάτας, όπου βρέθηκε για την κοπή της πίτας του οικείου Δικηγορικού Συλλόγου, είπε απαντώντας σε σχετική ερώτηση: «Στην συντριπτική της πλειοψηφία η κοινωνία έχει αποκρυσταλλωμένη άποψη, για αυτό το ζήτημα και εγώ θα τοποθετηθώ όταν έρθει η ώρα στη Βουλή». Στη συνέχεια ερωτώμενος για την στάση αποχής που πρότεινε ως θέση ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης στους βουλευτές της ΝΔ που δεν συμφωνούν ο Αντώνης Σαμαράς σχολίασε: «Εγώ ξέρω ότι επί χρόνια όλοι

Διαβάστε το στο agrinionews.gr

Σαμαράς για ομόφυλα ζευγάρια: Λέμε στον ελληνικό λαό να μην απέχει και ταυτόχρονα στους βουλευτές και υπουργούς να απέχουν;

Τη διαφοροποίησή του με την θέση του πρωθυπουργού να επιτρέψει την αποχή ως «αξιοπρεπή στάση» των βουλευτών όσον αφορά στη ρύθμιση για τα ομόφυλα ζευγάρια διατύπωσε την Παρασκευή ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς. «Εγώ ξέρω ότι επί χρόνια όλοι οι πολιτικοί λέμε στον Ελληνικό λαό ότι πρέπει να μην απέχει από τις εκλογές και να […]

Διαβάστε το στο e-ptolemeos.gr

«Καρφιά» Σαμαρά σε Μητσοτάκη για το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια: «Θα λέμε στον λαό να μην απέχει και στους βουλευτές να απέχουν;» (βίντεο)

«Θα λέμε στον λαό να ψηφίζει και να μην απέχει και ταυτόχρονα σε βουλευτές και υπουργούς να απέχουν;» ήταν το δηκτικό σχόλιο του Αντώνη Σαμαρά ενόψει της κατάθεσης του επίμαχου νομοσχεδίου για τα ομόφυλα ζευγάρια και της ψήφισής του. Ο Αντώνης Σαμαράς αναφορικά με τη δική του στάση ως προς το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα […]Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ irafina.gr

Κλείνει το κέντρο της Αθήνας τη Μ. Τετάρτη λόγω Πρωτομαγιάς – Πορεία παρότι μεταφέρεται η αργία

Το μήνυμα που εμφανίζεται στα κινητά χιλιάδων οδηγών – Γιατί δεν πρέπει να το πατήσεις

Ποιοι θα παίρνουν εκκαθαριστικό χωρίς να κάνουν φορολογική δήλωση

Απίθανο περιστατικό: Αλιγάτορας «σταμάτησε» πτήσεις!

Αφηνιασμένα άλογα του Βασιλικού Ιππικού προκάλεσα πανικό! (βίντεο)

ΙΣΑ: Ζητά την άμεση θεσμοθέτηση της δυνατότητα ιδιωτών γιατρών να ασκούν έργο στο ΕΣΥ