Ο Γιάννης Καλλιάνος δεν θα ψηφίσει το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια: Αρκεί το σύμφωνο συμβίωσης

22:00 - 18/01/2024

Ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Γιάννης Καλλιάνος, ξεκαθάρισε ότι δεν θα ψηφίσει το νομοσχέδιο της κυβέρνησης που αφορά τον γάμο και την τεκνοθεσία στα ομόφυλα ζευγάρια, αναφέροντας ότι θα απέχει από τη διαδικασία. Με ανάρτηση που έκανε στο Facebook, τόνισε ότι συγχαίρει τον πρωθυπουργό που δεν έθεσε ζήτημα κομματικής πειθαρχίας. Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν, θα πράξει με βάση την συνείδηση του και δεν θα ψηφίσει, αναφέροντας ότι «αρκεί το σύμφωνο συμβίωσης, με μια απλή τροποποίηση». Παράλληλα, ξεκαθάρισε ότι «η θέση μου σε ένα καθαρά συνειδησιακό ζήτημα, δεν έρχεται σε αντίθεση με την πλήρη και απόλυτη στοίχιση μου δίπλα στη Νέα Δημοκρατία και δίπλα στον πρωθυπουργό μας κύριο Κυριάκο Μητ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Δένδιας για το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια: Πρέπει πρώτα να το δω και να τοποθετηθώ αναλόγως

Τι είπε

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα