«Πράγματι είναι Καινοτομία κύριε ΥΠΕΘΑ, στην ΕΑΒ να Ηγείται Ναύαρχος»! Κριτική από τον πρόεδρο της ΕΑΑΑ

00:00 - 31/01/2024

Οι ανακοινώσεις του ΥΕΘΑ Νίκου Δένδια για το νέο διοικητικό συμβούλιο που όπως είπε ο ίδιος επέλεξε προκαλούν αντιδράσεις και μάλιστα έντονες. Το κείμενο του πρόεδρου της Ένωσης Απόστρατων Αξιωματικών Αεροπορίας , Αντιπτέραρχου ε.α Κωνσταντίνου Τζαβέλα είναι ενδεικτικό και δεν είναι το μοναδικό: «Και μάθαμε επιτέλους τις από καιρό κυοφορούμενες αλλαγές στην ναυαρχίδα της αμυντικής βιομηχανίας της χώρας μας την ΕΑΒ. Η επιλογή προσώπου για την θέση του ΔΣ  δεν θα μπορούσε παρά να προκαλέσει μια έκπληξη σε ένα Αεροπόρο και είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος προερχόμενος από την ΠΑ που αισθάνθηκε έτσι. Διευκρινίζω ότι δεν έχω κανένα  πρόβλημα σε προσωπικό επίπεδο με τον επιλεγέντα για νέο διευθύν

Διαβάστε Περισσότερα στο militaire.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ militaire.gr

Οι ΗΠΑ ενέκριναν τη βοήθεια στην Ουκραναία, ο Μπάιντεν θέλει όπλα και πυρομαχικά να σταλούν άμεσα στο Κίεβο

Αδούλωτη Κερύνεια: 20 χρόνια από το ΟΧΙ στο σχέδιο Ανάν

Οι Patriot, οι S-300, τα Ελληνικά Νησιά και το Κυπριακό

«Παίζοντας με τη Δημοκρατία»-Δημ. Κωνσταντακόπουλος

ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ: 20 χρόνια από το εκκωφαντικό ΟΧΙ η Κύπρος ξανά σε κίνδυνο-Δημ.Κωνσταντακόπουλος

Γάζα 200 ημέρες πολέμου! Ο Πάνος Χαρίτος αναλύει όσα έγιναν όσα μπορεί να έρθουν…