Χρήστος Βολικάκης: «Δεν γνωρίζω την ουσία και ουδέποτε την έχω χρησιμοποιήσει»

01:00 - 16/03/2024

Ο Χρήστος Βολικάκης, διά του δικηγόρου του, απαντά στο θέμα χρήσης απαγορευμένης ουσίας κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο ντε Τζανέιρο το 2016.

Διαβάστε Περισσότερα στο Gazzetta
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Bολικάκης: Δεν ξέρω την ουσία και δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ

Άμεση ήταν η απάντηση του Χρήστου Βολικάκη μετά την ανακοίνωση της διεθνούς ομοσπονδίας ποδηλασίας πως ο Έλληνας αθλητής βρέθηκε ντοπέ στους Ολυμπιακούς Αγώνες το 2016 στη Βραζιλία. Μέσω του δικηγόρου… Bολικάκης: Δεν ξέρω την ουσία και δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ - Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Διαβάστε το στο naftemporiki.gr

Βολικάκης για την ουσία που βγήκε θετικός: «Δεν την γνωρίζω και δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ»

Βολικάκης για την ουσία που βγήκε θετικός: «Δεν την γνωρίζω και δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ» 16/03/2024 Ο Χρήστος Βολικάκης τοποθετήθηκε μετά την ανακοίνωση της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Ποδηλασίας για θετικό δείγμα σε απαγορευμένη ουσία που βρέθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016. Ο Έλληνας ποδηλάτης, μέσω του δικηγόρου του, τονίζει κατηγορηματικά ότι ουδέποτε έχει χρησιμοποιήσει ουσία που θα ενίσχυε τις επιδόσεις του, ενώ αναφέρει ότι θα κινηθεί νομικά για τη δικαίωσή του. Αναλυτικά η δήλωση Βολικάκη: «Ο εντολέας μου συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο της Βραζιλίας το έτος 2016 στο άθλημα της ποδηλασίας-σπριντ, στο οποίο κατετάγη 12ος σε σε

Διαβάστε το στο filathlos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Gazzetta

EuroLeague: Πρώτη φορά σε 19 χρόνια που έγιναν τρία... break στα Game 1

Κάνααν: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, θα είναι μια μεγάλη σειρά»

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Η πανηγυρική φωτογραφία Παναγιώτη και Γιώργου Αγγελόπουλου

Έρχεται από τον ορίζοντα

ΜακΚίσικ: «Είμαστε ομάδα με πολύ ταλέντο και το δείξαμε με τον καλύτερο τρόπο»

Φαλ: «Δεν είμαστε άνετοι με το 1-0, χρειαζόμαστε τρεις νίκες για το Final Four»