Έλληνας άνοιξε τη σημαία στην Αγία Σοφία και έγραψε «Αγαπημένη μου Πόλη, για πάντα Ελληνική»

09:46 - 17/03/2024

Αντιδράσεις προκάλεσε στην Τουρκία η κίνηση του Έλληνα τουρίστα Απόστολου Παπαθεοδώρου να φωτογραφηθεί μέσα στην Αγία Σοφία κρατώντας στα χέρια του την ελληνική σημαία. Στη λεζάντα της φωτογραφίας που ανήρτησε στο Instagram ο Έλληνας τουρίστας έγραψε «Αγαπημένη μου Πόλη, για πάντα ελληνική». Δείτε την ανάρτηση Η ανάρτηση της φωτογραφίας και η αναδημοσίευσή της από τουρκικά μέσα ενημέρωσης προκάλεσε τις αντιδράσεις Τούρκων στα social media με τους περισσότερους να την χαρακτηρίζουν προκλητική και αρκετούς να επιρρίπτουν ευθύνες στις τουρκικές αρχές που, όπως σημειώνουν, επέτρεψαν την κίνηση αυτή. Αρκετοί ήταν αυτοί, μάλιστα, που επέλεξαν να απαντήσουν με απαράδεκτο και προκλητικό

Διαβάστε Περισσότερα στο agrinionews.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έλληνας άνοιξε τη σημαία στην Αγία Σοφία: "Αγαπημένη μου Πόλη, για πάντα ελληνική" - "Σου έλειψε το κολύμπι, γείτονα;" - Απειλές στα social media

Χαμός προκλήθηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης στην Τουρκία με Έλληνα τουρίστα που άνοιξε την ελληνική σημαία και φωτογραφήθηκε με αυτή, μέσα στην Αγία Σοφία.

Διαβάστε το στο thetoc.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ agrinionews.gr

Παράπονα για τα χόρτα στη νησίδα- περιορισμένη ορατότητα για τους οδηγούς στο 1ο χλμ της Ε.Ο.Αγρινίου – Θέρμου

Β’ ΕΛΜΕ: μεγάλη αποχή, νίκη Συμμαχίας, ΔΑΚΕ σε ελεύθερη πτώση

Παγκόσμια εβδομάδα ανοσοποίησης – Δράση στο ΚΔΑΠ Κανδήλας

Το 1ο ΕΠΑΛ Μεσολογγίου στις «Μαθηματικές Προ(σ)κλήσεις στον 21ο αιώνα»

«Της άνοιξης και της Λαμπρής» – Κέρδισε τις εντυπώσεις η εκδήλωση του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νεάπολης Αγρινίου

Θέρμο: «Έφυγε» ο Λάμπρος Λόης, μια εμβληματική μορφή…