Σακελλαροπούλου: Η εκλογή μου ήταν μια αναγνώριση της γυναικείας ισότητας - Οι γυναίκες εξακολουθούν να υποεκπροσωπούνται

20:00 - 20/03/2024

Η ομιλία της Προέδρου της Δημοκρατίας μετά την παραλαβή του βραβείου WPL Trailblazer Award από την πρόεδρο του Δικτύου Women Political Leaders, σε ειδική τελετή που πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο της Ακρόπολης

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σακελλαροπούλου: Συμβολική αναγνώριση της γυναικείας ισότητας η εκλογή μου

«Η εκλογή μου στο αξίωμα της Προέδρου της Δημοκρατίας ήταν μια συμβολική χειρονομία που τιμά όλες τις Ελληνίδες, μια ουσιαστική αναγνώριση της γυναικείας ισότητας σε ένα περιβάλλον που δεν ευνοεί ιδιαίτερα τη συμμετοχή των γυναικών στα συστήματα εξουσίας και πολιτικής ισχύος», τόνισε η ΠτΔ στην ομιλία της μετά την παραλαβή του βραβείου Women Political Leaders Trailblazer Award The post Σακελλαροπούλου: Συμβολική αναγνώριση της γυναικείας ισότητας η εκλογή μου appeared first on Protagon.gr.

Διαβάστε το στο protagon.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Περίπατος Βιβλίου: Εκδηλώσεις σε όλη την Ελλάδα για τον εορτασμό της Ημέρας Βιβλίου

Αφελείς, ηλίθιοι ή απλώς αδίστακτοι;

Λόρδος Βύρωνας: Έκθεση - αφιέρωμα στον σπουδαίο φιλέλληνα ποιητή από το Μουσείο της Ακρόπολης

ΗΠΑ: Συγκρούσεις αστυνομικών με φοιτητές σε πανεπιστήμια στο Τέξας και τη Νότια Καλιφόρνια με δεκάδες συλλήψεις

Ταμείο Ανάκαμψης: ευκαιρία και πρόκληση για την Ελλάδα

Πάσχα 2024: Ξεκινά σήμερα το εορταστικό ωράριο των εμπορικών καταστημάτων