Κορονοϊός: Κόμικς εμπνευσμένα από τον ιό

11:33 - 11/03/2020

Καθώς ο κορονοϊός καταλαμβάνει εξ εφόδου τον πλανήτη, δημιουργοί...

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κορονοϊός: Θετικός ο Χούμπερς του Ανόβερου

Το Ανόβερο ανακοίνωσε ότι ο 23χρονος Γερμανός κεντρικός αμυντικός του, Τίμο Χούμπερς, βρέθηκε θετικός σε εξετάσεις που υποβλήθηκε για κορονοϊό και τέθηκε σε καραντίνα.

Διαβάστε το στο Sport24

Κορωνοϊός: Μήνυμα προειδοποίησης από το 112

Lamianow.gr Κορωνοϊός: Μήνυμα προειδοποίησης από το 112 Η υπηρεσία 112 ζητά από τους πολίτες και ειδικότερα τις ευπαθείς ομάδες να παραμείνουν στα σπίτια τους και να ενημερώσουν γιατρό εάν έχουν κάποιο σύμπτωμα. Συγκεκριμένα το μήνυμα αναφέρει τα εξής: «Οδηγίες για κορωνοϊό: Ευπαθείς ομάδες: Μείνετε σπίτι όσο γίνεται περισσότερο. Γενικός πληθυμός: Μείνετε σπίτι με το παραμικρό σύμπτωμα ίασης. Αν έχετε συμπτώματα, μιλήστε με γιατρό πριν πάτε […] Κορωνοϊός: Μήνυμα προειδοποίησης από το 112 Lamianow.gr

Διαβάστε το στο lamianow.gr

Κορονοϊός: Θετικός ο Χούμπερς του Ανόβερου

Ο κορονοϊός εξαπλώνεται σε ολόκληρη την Ευρώπη και στη Γερμανία […] The post Κορονοϊός: Θετικός ο Χούμπερς του Ανόβερου appeared first on sportime.gr.

Διαβάστε το στο sportime.gr

Κορονοϊός: Θετική η Χριστίνα Μπόμπα! (vid)

Η Χριστίνα Μπόμπα, με βίντεο που δημοσίευσε στα Social Media, […] The post Κορονοϊός: Θετική η Χριστίνα Μπόμπα! (vid) appeared first on sportime.gr.

Διαβάστε το στο sportime.gr

Κορωνοϊός: Mήνυμα από το 112 για τον ιό

Το μήνυμα που έλαβαν χιλιάδες πολίτες έδινε βασικές οδηγίες σε ευπαθείς ομάδες και γενικό πληθυσμό, αναφορικά με την πρόληψη του κορωνοϊό, το μήνυμα μεταδόθηκε και στα αγγλικά.Το μήνυμα είχε και δυνατή ηχητική ειδοποίηση που θύμιζε συναγερμό που ξάφνιασε ή [...]

Διαβάστε το στο matrix24.gr

Κορονωϊός: Θετική η Χριστίνα Μπόμπα

Η Χριστίνα Μπόμπα, με βίντεο που ανέβασε στον λογαριασμό της στο Instagram, αποκάλυψε πως βρέθηκε θετική στον κορονοϊό. «Έχω κι εγώ κορονοϊό. Είμαι καλά, είμαι σε καραντίνα σπίτι μου, τηρώ όλα τα μέτρα των επίσημων φορέων! Πάρτο σοβαρά, δεν είναι αστείο», έγραψε η Χριστίνα Μπόμπα στην ανάρτηση. Το βίντεο που ανέβασαν Χριστίνα Μπόμπα και Σάκης Τανιμανίδης: […]

Διαβάστε το στο topnews.gr

Κορονοϊός: Κόμικς εμπνευσμένα από τον ιό

Καθώς ο κορονοϊός καταλαμβάνει εξ εφόδου τον πλανήτη, δημιουργοί κόμικς και εικονογράφοι καταφεύγουν στις «πλατείες» των μέσων κοινωνικής δικτύωσης για να εκφράσουν συναισθήματα αλληλεγγύης, να μοιραστούν εμπειρίες και παράπονα, και να μας κάνουν να χαμογελάσουμε λίγο. Δεν είναι λίγοι αυτοί από την Κίνα, άλλωστε η Κίνα είναι η χώρα που έχει πληγεί περισσότερο, αλλά δεν υπολείπονται άλλοι από διαφορετικά γεωγραφικά μήκη και πλάτη, αναφέρει το ΑΠΕ. Το κόμικ με την υπογραφή «Wang XX» είναι μια καταπληκτική σύνοψη της τρυφερότητας και φροντίδας που οι κάτοικοι της Κίνας νιώθουν ο ένας για τον άλλον, αυτή την ολέθρια περίοδο: μια φώκια, ένα χταπόδι και ένας ποντικός βοηθούν […]

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα