Αλέξης Κούγιας: «Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο»

12:24 - 06/03/2021

Στην εκπομπή Έλα Χαμογέλα μίλησε το πρωί του Σαββάτου ο δικηγόρος του τρίτου μηνυτή στην υπόθεση Λιγνάδη, Γιάννης Βλάχος, ο […] The post Αλέξης Κούγιας: «Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κούγιας: «Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο»

Ο συνήγορος του Δημήτρη Λιγνάδη, Αλέξης Κούγιας στην πολύκροτη υπόθεση μίλησε σήμερα το πρωί στην εκπομπή Έλα χαμογέλα επισημαίνοντας πως θεωρεί…

Διαβάστε το στο NewsBomb

Κούγιας: Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο

Για όσα είπε ο Αλέξης Κούγιας περί σκευωρίας στην υπόθεση του Δημήτρη Λιγνάδη απάντησε ο δικηγόρος του τρίτου μηνυτή, Γιώργος Βλάχος. «Είναι απλό το θέμα, μην προσπαθούμε να θολώσουμε τα νερά και να πετάμε λάσπη από εδώ, να θολώνουμε το τοπίο από εκεί. Επιτέλους άνοιξαν στόματα. Η ίδια η κυβέρνηση ζήτησε να ανοίξουν στόματα. Κανείς […]

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Αλέξης Κούγιας: «Η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο» (Video)

ΕΛΛAΔΑ  Την πεποίθηση ότι η υπόθεση του Δημήτρη Λιγνάδη δεν θα φτάσει στα δικαστήρια εξέφρασε ο Αλέξης Κούγιας, μέσα από την εκπομπή «Έλα Χαμογέλα» του Open.  Ο γνωστός ποινικολόγος σχολίασε τις δηλώσεις του συναδέλφου του Γιάννη Βλάχου νωρίτερα στην ίδια εκπομπή.  «Είναι απλό το θέμα, μην προσπαθούμε να θολώσουμε τα νερά και να πετάμε λάσπη από εδώ, να θολώνουμε το τοπίο από εκεί. Επιτέλους άνοιξαν στόματα. Η ίδια η κυβέρνηση ζήτησε να ανοίξουν στόματα. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να κατηγορεί έναν άνθρωπο που έχει κακοποιηθεί. Διαδόθηκε η άποψη ότι πρόκειται περί σκευωρίας. Θεωρώ ότι αυτοί οι ισχυρισμοί είναι αστειότητες. Εδώ υπάρχει μια έντονη κοινωνική ανάγκη να διαλευκανθούν οι υποθέσεις που π

Διαβάστε το στο topontiki.gr

Αλέξης Κούγιας: Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο – ΒΙΝΤΕΟ

Ο συνήγορος υπεράσπισης του Δημήτρη Λιγνάδη, Αλέξης Κούγιας, εξέφρασε το Σάββατο (06/03) τη βεβαιότητά του πως η συγκεκριμένη υπόθεση «δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο». Το άρθρο Αλέξης Κούγιας: Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο – ΒΙΝΤΕΟ εμφανίσθηκε πρώτα στο EL.

Διαβάστε το στο el.gr

Κούγιας: «Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο»

Ο συνήγορος του Δημήτρη Λιγνάδη, Αλέξης Κούγιας στην πολύκροτη υπόθεση μίλησε…

Διαβάστε το στο onsports.gr

Κούγιας για Λιγνάδη: «Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση αυτή δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο»

Ο Αλέξης Κούγιας, συνήγορος του Δημήτρη Λιγνάδη στην πολύκροτη υπόθεση μίλησε σήμερα το πρωί στην εκπομπή Έλα χαμογέλα και τόνισε πως θεωρεί ότι αυτή η υπόθεση δεν θα φτάσει ποτέ στις δικαστικές αίθουσες. Ο γνωστός ποινικολόγος, λίγο μετά την τηλεοπτική εμφάνιση του δικηγόρου των φερόμενων ως θυμάτων του πρώην καλλιτεχνικού διευθυντή του Εθνικού θεάτρου ο […]

Διαβάστε το στο irafina.gr

Αλέξης Κούγιας: "Είμαι σίγουρος πως η υπόθεση Λιγνάδη δεν θα πάει ποτέ στο δικαστήριο"

"Είναι απλό το θέμα, μην προσπαθούμε να θολώσουμε τα νερά"

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Νάσος Παπαργυρόπουλος: «Οι δεσμοί αίματος δεν σε κάνουν να έχεις και την ίδια νοοτροπία»

Νόνη Δούνια κατά Παπανώτα: «Τέτοιου είδους σεξιστικές και ρατσιστικές απόψεις δεν χωράνε στον δημόσιο διάλογο»

Ησαϊας Ματιάμπα: «Είναι ένας δαίμονας που προσπαθώ να τον πολεμήσω και θα τα καταφέρω στο τέλος»

Ξεσπά η Μαίρη Συνατσάκη: «Με παρουσιάζουν σαν μια παράλογη κυρία που θέλει να ευνουχίσει τους άντρες και με βρίζουν χυδαία»

Γιάννης Βούρος: «Όταν γεννιέται ένα διαφορετικό παιδί, πρέπει να διαφοροποιήσεις και τον τρόπο που πρέπει να μεγαλώσει»

Γιάννης Καπετάνιος: «Η συνεργασία μου με τον Μάρκο Σεφερλή τελείωσε, έκλεισε ο κύκλος»