Τζούλιαν Μέλσερ: Ο άνθρωπος που έκανε επάγγελμα το μάζεμα των αποτσίγαρων από τις παραλίες (φώτο)

15:56 - 22/04/2021

Ο Τζούλιαν Μέλσερ επιλέγει να κρατά καθαρές τις παραλίες του Τελ Αβίβ, από αποτσίγαρα και με αυτό τον τρόπο καταφέρνει να εξασφαλίζει τον μισθό του. “Χτενίζοντας” την παραλία με μια μεγάλη τσάντα στο χέρι, ο 26χρονος Ισραηλινός γιορτάζει καθημερινά την Παγκόσμια Ημέρα της Γης μαζεύοντας γόπες και πουλώντας “σταχτοδοχεία τσέπης”, όπως ο ίδιος τα χαρακτηρίζει, σε καπνιστές για να τους αποτρέψει από το να μολύνουν τις ακτές. “Είμαι εδώ για να προστατεύσω τον κόσμο. Με καίει στην ψυχή μου, με καίει στα κόκαλά μου, καίγονται τα μάτια μου όταν βλέπω σκουπίδια στην παραλία”, εξηγεί. Όπως λέει μάλιστα, με αυτό τον τρόπο βγάζει και τα προς το ζην αφού στη διάρκεια των καλοκαιρινών μηνών κερδίζει περίπου

Διαβάστε Περισσότερα στο pronews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ pronews.gr

Οι μουλάδες της Τεχεράνης «φλερτάρουν» με τον Μπάιντεν κατά της Ρωσίας! - Δεν δέχονται ρωσικό αίτημα για εγγυήσεις

Οι 5+1 τρόποι για να μη μαυρίζουν οι μπανάνες

Με αυτόν τον τρόπο θα διατηρήσετε τη φέτα για μήνες

Το καθεστώς του Κιέβου επιβεβαίωσε το θάνατο μέλους της διαπραγματευτικής του ομάδας: Αρνείται ότι τον εκτέλεσε

Πρόεδρος των Ελλήνων της Ουκρανίας: «Ο Πούτιν διαπράττει γενοκτονία κατά Ουκρανών και Ελλήνων»

Κορωπί: Άνοιξε νέος κύκλος ερευνών & καταθέσεων για την εξαφάνιση της Άρτεμις