Η συνταγή της ημέρας: Τρουφάκια σοκολάτας με μπισκότα

14:32 - 30/07/2021

Το Σαββατοκύριακο έρχεται και τι καλύτερο από ένα σπιτικό γλυκάκι! Ο Δημήτρης Σκαρμούτσος προτείνει τρουφάκια σοκολάτας με μπισκότα, πανεύκολα και πεντανόστιμα. Υλικά 20 μπισκότα digestive 125 γραμμ. βούτυρο 200 γραμμ. γάλα ζαχαρούχο 2 κουταλιές της σούπας κακάο 125 γραμμ. καρύδα τριμμένη Τρούφα σοκολάτας για επικάλυψη Διαδικασία Τοποθετούμε τα μπισκότα μέσα... The post Η συνταγή της ημέρας: Τρουφάκια σοκολάτας με μπισκότα appeared first on Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε Περισσότερα στο eleftherostypos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Φτιάξε τη δική σου πραλίνα σοκολάτας με μόλις 5 υλικά!

Μιας και το έχω παρακάνει με τα γλυκά και δη τις σοκολάτες αποφάσισα να πειραματιστώ και να φτιάξω τη δική μου πραλίνα σοκολάτας. Όπως καταλάβατε έχω και εγώ τις αδυναμίες μου. Η συγκεκριμένη πραλίνα είναι πόσο απολαυστική, τα φουντούκια είναι κομμένα έτσι ώστε να τα γεύεσαι και όλος αυτός ο συνδυασμός σου θυμίζει και λίγο […] Το άρθρο Φτιάξε τη δική σου πραλίνα σοκολάτας με μόλις 5 υλικά! εμφανίζεται στο iPop.

Διαβάστε το στο ipop.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ eleftherostypos.gr

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο πρώτος… τελικός για την κατάκτηση του πρωταθλήματος – Τι ώρα και που θα δούμε το ντέρμπι 

Σεπόλια: Εμπρησμός σε σούπερ μάρκετ τα ξημερώματα

Κίνηση: Τροχαία στον Κηφισό έφεραν μποτιλιάρισμα χιλιομέτρων και στα δύο ρεύματα

Βομβαρδισμοί στη Γάζα – Η Γερουσία των ΗΠΑ εγκρίνει νέα βοήθεια στο Ισραήλ

Μεγάλη ανατροπή με τα POS – Πότε θα υπάρξει «κούρεμα» των χρεώσεων

ΣΥΡΙΖΑ: Η αβάσταχτη ελαφρότητα… Κασσελάκη