"Talking heads" στο Θέατρο Επί Κολωνώ

00:56 - 05/10/2021

Ναυπλίου 12 & Λένορμαν 94, ΚολωνόςΔευτέρα, 20 Δεκ 2021 21:00Από τέλος Δεκεμβρίου, και για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων θα ακολουθήσει μια σειρά θεματικών μονόπρακτων με τίτλο Talking Heads που βασίζονται σε συνομιλίες του Θανάση Λάλα με πρόσωπα που κατάφεραν, ζώντας και δημιουργώντας, να κερδίσουν τον χρόνο! Ίνγκμαρ Μπέργκμαν, Χάρολντ Πίντερ, Πήτερ Μπρουκ, Πίνα Μπάους, Αριαν Μνιούσκιν, Αρθούρ Μίλλερ, Ντέιβιντ Μάμετ, Σαν Σέπαρτ, Αντριου Λόιντ Βέμπερ... Λίγα λόγια για το έργοΠώς βρίσκεις τον δρόμο σου; Υπάρχει ταλέντο; Τι είναι το ταλέντο; Πόσο μπορεί το περιβάλλον να σ...

Διαβάστε Περισσότερα στο patrasevents.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Οι «Απαρατήρητοι» στο θέατρο «Επί Κολωνώ»

Η παράσταση, υπό την υποκριτική και σκηνοθετική καθοδήγηση της Ελένης Σκότη, έχει βασιστεί στο ομώνυμο βιβλίο της Αγγελικής Σπανού (Εκδόσεις Πόλις).Μέσα Νοεμβρίου και για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων, θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση του σεμιναρίου υποκριτικής Διηγήματα και Διηγήσεις υπό την υποκριτική και σκηνοθετική καθοδήγηση της Ελένης Σκότη. Η παράσταση που προέκυψε από την δουλειά των μαθητών, με τίτλο «Οι Aπαρατήρητοι» έχει βασιστεί στο ομώνυμο βιβλίο της Αγγελικής Σπανού (Εκδ. Πόλις), για τους ανθρώπους που βρίσκονται συνεχώς μπροστά μας χωρίς να μαθαίνουμε ποτέ το όνομά τους. Λίγα λόγια για το έργο: Έχεις προσέξει ποτέ τα χέρια της ταμία στο σουπερμάρκετ που ψωνίζεις; Ξέρεις το όνομα

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ patrasevents.gr

Νέα εθελοντική αιμοδοσία στην Πάτρα

2ο Πανελλαδικό Μαθητικό Υβριδικό Συνέδριο

Ορέστης Τζιόβας: "Σκέφτομαι τη δημιουργία οικογένειας, δεν ξέρω αν θα συμβεί ποτέ"

Σίλια Καψή: "Είμαι στενοχωρημένη με αυτό, είμαι μισή Ελληνίδα και μισή Κυπραία"

Δημήτρης Ουγγαρέζος: «Στεναχωρήθηκα, όλοι εναντίον όλων στην τηλεόραση και δεν βγάζω την ουρά μου απ’ έξω»

Όσκαρ 2025: Στις 2 Μαρτίου η τελετή απονομής