Σάμπυ Μιωνής: Επεσα θύμα εκβιασμού εγκληματικής συμμορίας – Το Ισραήλ δεν έχει καμία ανάμειξη

15:36 - 22/10/2021

Σε ανακοίνωσή του, ο επιχειρηματίας Σάμπυ Μιωνής, αναφέρει τα εξής: “Οι καταγγελίες που περιέχονται στο πρόσφατο υπόμνημα μου προς την αξιότιμη κα. Ανακρίτρια του Ειδικού Δικαστηρίου είναι φυσικά απολύτως ακριβείς και αποδεικνύουν πέρα από κάθε αμφιβολία ότι έπεσα θύμα εκβίασης από μία εγκληματική συμμορία. Αυτό που, προφανώς εκ παραδρομής, παρουσιάστηκε από μερίδα του τύπου, ότι […]

Διαβάστε Περισσότερα στο mikrometoxos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Σάμπυ Μιωνή: «Έπεσα θύμα εκβίασης από μία εγκληματική συμμορία»

«Οι καταγγελίες που περιέχονται στο πρόσφατο υπόμνημα μου προς την αξιότιμη κα. Ανακρίτρια του Ειδικού Δικαστηρίου είναι φυσικά απολύτως...

Διαβάστε το στο Zougla

Σάμπυ Μιωνή: Υπήρξα θύμα εκβιασμού εγκληματικής συμμορίας

«Οι καταγγελίες που περιέχονται στο πρόσφατο υπόμνημα μου προς την αξιότιμη κα. Ανακρίτρια του Ειδικού Δικαστηρίου είναι φυσικά απολύτως ακριβείς και αποδεικνύουν πέρα από κάθε αμφιβολία ότι έπεσα θύμα εκβίασης από μία εγκληματική συμμορία. Αυτό που, προφανώς εκ παραδρομής, παρουσιάστηκε από μερίδα του τύπου, ότι δηλαδή δήλωσα στο ανωτέρω υπόμνημά μου ότι η συνάντηση μου με τον κατηγορούμενο Παπαγγελόπουλο και τον Νίκο Παππά έλαβε χώρα μετά από πιέσεις του Κράτους του Ισραήλ, είναι απολύτως ανακριβές», διευκρινίζει, μέσω ανακοίνωσής του, ο Σάμπυ Μιωνή. «Όπως είναι αυτονόητο, το Κράτος του Ισραήλ, δεν αναμειγνύεται στην επίλυση ιδιωτικών διαφορών, όπως αυτή που είχα με τον Ιωάννη Φιλιππάκη

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μιωνή: Υπήρξα θύμα εκβιασμού εγκληματικής συμμορίας, το Ισραήλ δεν έχει καμία σχέση

Ως απολύτως ακριβή χαρακτηρίζει όσα αναφέρει στο υπόμνημά του ο επιχειρηματίας Σάμπυ Μιωνή, αναφορικά με την υπόθεση του Δ. Παπαγγελόπουλου και τη συνάντηση στο Μαξίμου παρουσία του Ν. Παππά, διαψεύδοντας ταυτόχρονα ότι υπήρξε οποιαδήποτε παρέμβαση προκειμένου να πραγματοποιηθεί αυτή. Συγκεκριμένα σε ανακοίνωσή του αναφέρει ότι: «Οι καταγγελίες που περιέχονται στο... The post Μιωνή: Υπήρξα θύμα εκβιασμού εγκληματικής συμμορίας, το Ισραήλ δεν έχει καμία σχέση appeared first on Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Σάμπυ Μιωνής για υπόθεση Novartis: Έπεσα θύμα εκβίασης από μία εγκληματική συμμορία

Θύμα εκβίασης από μία εγκληματική συμμορία υποστηρίζει ότι έπεσε ο επιχειρηματίας Σάμπυ Μιωνής,

Διαβάστε το στο hellasjournal.com
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ mikrometoxos.gr

ΔΑΑ: Πάνω από 50% το ποσοστό της AviAlliance GmbH – Στο 25,5% η συμμετοχή του Δημοσίου

Το ημερολόγιο της… Ελευθερίας #80#

Με άνοδο στις αποδόσεις των ομολόγων έκλεισε η εβδομάδα

Alpha Bank: Από 13/2 σε διαπραγμάτευση οι 1,14 εκατ. μετοχές του stock options

Τεχνική Ολυμπιακή: Εγκρίθηκε η απόκτηση του υπολοίπου 50% της Mount Street Hellas

ΟΠΑΠ: Στις 13 Μαρτίου η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων 2023 – Στις 29 Απριλίου η αποκοπή του μερίσματος