Δίκη Ζακ Κωστόπουλου: Κατάθεση - φωτιά αυτόπτη μάρτυρα - «Είδα μίσος και οργή»

12:46 - 07/12/2021

Για «ασυγκράτητο μίσος και οργή» έκανε λόγο ο υπάλληλος σεκιούριτι που υπήρξε αυτόπτης μάρτυρας της επίθεσης που δέχθηκε ο Ζακ Κωστόπουλος τον Σεπτέμβριο του 2018 στον πεζόδρομο της οδού Γλάδστωνος.Περισσότερα...

Διαβάστε Περισσότερα στο Cnn.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ζακ Κωστόπουλος: Κόλαφος η κατάθεση αυτόπτη μάρτυρα – «Είδα ασυγκράτητο μίσος – Δεν είχε μαχαίρι, το λέω κατηγορηματικά»

«Είδα παρά πολύ μανία. Μεγάλη μανία. Ένα αασυγκράτητο μίσος, μια οργή...»

Διαβάστε το στο topontiki.gr

Δίκη Ζακ Κωστόπουλου - Μάρτυρας: «Είδα παρά πολύ μανία - Ένα ασυγκράτητο μίσος μια οργή»

Αυτόπτης μάρτυρας της επίθεσης σε βάρος του Ζακ Κωστόπουλου, τον Σεπτέμβριο του 2018 στο πεζοδρόμιο της οδού Γλάδστωνος, ανέφερε σήμερα, μεταξύ άλλων, στην κατάθεσή του στο Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο της Αθήνας, πως «είδα παρά πολύ μανία. Μεγάλη μανία. Ένα ασυγκράτητο μίσος μια οργή. Δεν ξέρω αν ήταν προσωπικό. Δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά, ούτε για εν δυνάμει κλεφτή». Ο μάρτυρας, υπάλληλος σεκιούριτι, είδε από κοντά την επίθεση καθώς την ώρα εκείνη επέστρεφε στο σπίτι. Ο ίδιος σήμερα στο ακροατήριο περιέγραψε όλα όσα είδε. Σύμφωνα με το μάρτυρα ο 33χρονος Κωστόπουλος δέχθηκε «πολλά χτυπήματα που τον πέτυχαν στο κεφάλι». Κατά τον μάρτυρα το θύμα δεν κρατούσε μαχαίρι, παρά μόνο «ένα γυαλάκι που το

Διαβάστε το στο pronews.gr

Ζακ Κωστόπουλος: Συγκλονίζει αυτόπτης μάρτυρας – «Είδα μεγάλη μανία, ένα ασυγκράτητο μίσος, μια οργή»

«Είδα παρά πολύ μανία. Μεγάλη μανία. Ένα ασυγκράτητο μίσος μια οργή. Δεν ξέρω αν ήταν προσωπικό. Δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά, ούτε για εν δυνάμει κλεφτή». Με τα λόγια αυτά απευθύνθηκε στο δικαστήριο ο υπάλληλος σεκιούριτι – αυτόπτης μάρτυρας της επίθεσης σε βάρος του Ζακ Κωστόπουλου στο κοσμηματοπωλείο της οδού Γλάδστωνος, τον Σεπτέμβριο του 2018. […]

Διαβάστε το στο irafina.gr

Δίκη Ζακ Κωστόπουλου: «Δεν κρατούσε μαχαίρι, είδα ασυγκράτητο μίσος και οργή», λέει μάρτυρας

«Είδα παρά πολύ μανία. Μεγάλη μανία. Ένα ασυγκράτητο μίσος μια οργή. Δεν ξέρω αν ήταν προσωπικό. Δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά, ούτε για εν δυνάμει κλεφτή». Αυτό ανέφερε σήμερα, μεταξύ άλλων, στην κατάθεσή του στο Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο της Αθήνας, αυτόπτης μάρτυρας της επίθεσης σε βάρος του Ζακ Κωστόπουλου, τον Σεπτέμβριο του 2018 στο πεζοδρόμιο της […]

Διαβάστε το στο dete.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Cnn.gr

Τουρκία: Σάλος στα κοινωνικά δίκτυα από την απουσία Ερντογάν σε εκδήλωση στο Μαυσωλείο του Ατατούρκ

ΑΑΔΕ: Σε δημόσια διαβούλευση έως 10/5 το ηλεκτρονικό Δελτίο Αποστολής και άλλες ψηφιακές υπηρεσίες

Κρήτη: Σεισμός 3,8 Ρίχτερ - Έγινε αισθητός στα Χανιά

Ξεκινά η οριοθέτηση του συνόρου Αρμενίας, Αζερμπαϊτζάν - Ανάχωμα στην αναζωπύρωση της έντασης

Τάφος του Πλάτωνα: «Πολύτιμη ανακάλυψη - Mένει να συνεκτιμηθεί», λέει ο προεδρος των Αρχαιολόγων

Ρέντη: Ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία και εγκληματική οργάνωση - Συνολικά 28 αδικήματα