Συγκλονίζει η Μαργαρίτα Θεοδωράκη: «Ο Μίκης Θεοδωράκης σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι, ήταν βασανιστήριο»

10:34 - 24/12/2021

Κατάθεση ψυχής έκανε η Μαργαρίτα Θεοδωράκη, τέσσερις μήνες μετά τον θάνατο του πατέρα της, Μίκη Θεοδωράκη.  To άρθρο Συγκλονίζει η Μαργαρίτα Θεοδωράκη: «Ο Μίκης Θεοδωράκης σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι, ήταν βασανιστήριο» δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε Περισσότερα στο tlife.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μαργαρίτα Θεοδωράκη: Ο Μίκης σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι, ήταν βασανιστήριο

«Είχε αρρωστήσει πολύ βαριά. Ήταν ένα βασανιστήριο για εκείνον. Ήθελε να πεθάνει και εμείς προσπαθούσαμε να τον κρατήσουμε στη ζωή», είπε χαρακτηριστικά

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Μαργαρίτα Θεοδωράκη: Ο πατέρας μου σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι – Η μαμά μου δεν γνωρίζει για τον θάνατό του

Τι δήλωσε η κόρη του αείμνηστου συνθέτη

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Μαργαρίτα Θεοδωράκη για Μίκη: Σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι – Ήθελε να πεθάνει

«Βασανιστήριο» χαρακτηρίζει τους τελευταίους μήνες της ζωής του Μίκη Θεοδωράκη, η κόρη του, Μαργαρίτα. Μιλώντας στην εφημερίδα Espresso, τέσσερις μήνες μετά το θάνατο του μεγάλου μουσικοσυνθέτη, η Μαργαρίτα Θεοδωράκη τονίζει ότι ο πατέρας της υπέφερε και αποκαλύπτει ότι η μητέρα της δεν γνωρίζει για τον χαμό του Μίκη Θεοδωράκη. «Οι τρεις τελευταίοι μήνες ζωής του μπαμπά ήταν ένα δράμα. Είχε αρρωστήσει πολύ βαριά. Ήταν ένα βασανιστήριο για εκείνον. Ήθελε να πεθάνει και εμείς προσπαθούσαμε να τον κρατήσουμε στη ζωή. Ο άνθρωπος σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι. Στις παλιές εποχές οι άνθρωποι σε τέτοιες καταστάσεις θα είχαν πεθάνει από καιρό. Σήμερα τους κρατάμε με μηχανική υποστήριξη. Ίσως το πιο

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μαργαρίτα Θεοδωράκη: «Ο Μίκης Θεοδωράκης σάπιζε πάνω σε ένα κρεβάτι, ήταν βασανιστήριο»

Κατάθεση ψυχής έκανε η Μαργαρίτα Θεοδωράκη, τέσσερις μήνες μετά τον θάνατο του πατέρα της, Μίκη Θεοδωράκη.

Διαβάστε το στο thebest.gr

Συγκλονίζει η Μαργαρίτα Θεοδωράκη: «Ήταν βασανιστήριο, σάπιζε πάνω στο κρεβάτι»

Τέσσερις μήνες μετά τον θάνατο του πατέρα της, Μίκη Θεοδωράκη, η Μαργαρίτα Θεοδωράκη άνοιξε την καρδιά της στην εφημερίδα Espresso […] The post Συγκλονίζει η Μαργαρίτα Θεοδωράκη: «Ήταν βασανιστήριο, σάπιζε πάνω στο κρεβάτι» appeared first on Zappit.

Διαβάστε το στο zappit.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tlife.gr

Ελένη Φουρέιρα: Με τον Αλμπέρτο Μποτία στην απονομή του diamond album της – Το ευχαριστώ στη μητέρα της Φωτογραφίες TLIFE

Ευρυδίκη Βαλαβάνη στον Αρναούτογλου: «Δεν θέλω να κάνω τα ίδια “λάθη”, γι’ αυτό δεν μιλάω για τη νέα μου σχέση»

Survivor: Ο Θοδωρής Τουρκογεώργος είναι ο τέταρτος υποψήφιος προς αποχώρηση

Γιάννης Καλλιάνος: Η Ματίνα Παγώνη απαντά για την περιπέτεια του πατέρα του στο νοσοκομείο

Ποσειδώνας Γιαννόπουλος: «Μου έβριζαν τη μάνα χωρίς να ξέρουν ότι την είχα αποχαιρετήσει πριν έναν χρόνο»

Αλέξης Κούγιας για Εύη Βατίδου: «Έδωσε το 25% σε πέντε δικηγόρους για να πάρουν την περιουσία των παιδιών μας»