Καβγάς Μασκ και Τραμπ στα social media με αφορμή το Twitter – «Δεν πρόκειται να το αγοράσει, τα έχει θαλασσώσει»

23:26 - 14/07/2022

Άγριος καβγάς έχει ξεσπάσει τις τελευταίες ημέρες στα social media ανάμεσα στον Έλον Μασκ και τον Ντόναλντ Τραμπ, με αφορμή την μη ολοκλήρωση της αγοράς του Twitter από τον Αμερικανό δισεκατομυριούχο. Όλα ξεκίνησαν το Σάββατο, όταν ο πρώην πρόεδρος των ΗΠΑ κατά την διάρκεια ομιλίας στην Αλάσκα, δήλωσε ότι «ο Έλον δεν πρόκειται να αγοράσει το Twitter. Από ποιον το μάθατε αυτό; Από εμένα. Τα έχει θαλασσώσει. Είπε πως δεν έχει ψηφίσει ποτέ Ρεπουμπλικάνο. Δεν το ήξερα. Εμένα μου είπε πως με είχε ψηφίσει. Είναι απλώς άλλος ένας καλλιτέχνης της ανοησίας». Ο Μασκ λοιπόν, μέσω tweet ανέφερε ότι «δεν τον μισώ… αλλά έχει πια έρθει η ώρα για τον Τραμπ να κρεμάσει το καπέλο του και να πλεύσει στο ηλι

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Μήνυση του Δημήτρη Αλεξάνδρου για τα υβρίστηκα μηνύματα που δέχτηκε και αφορούσαν την Ιωάννα Τούνη

ΑΑΔΕ: Εταιρείες εμπορίας πετρελαιοειδών και διυλιστήρια θα ενημερώνουν άμεσα για παραβάσεις πρατηρίων

Διαμαρτυρίες για τη Γάζα σε εκδήλωση των Δημοκρατικών με παρόντες τον Μπάιντεν, τον Ομπάμα και τον Κλίντον

Ανοιξιάτικες δραστηριότητες για μικρούς και μεγάλους μέσα στη φύση

«Σκύλος στο δρόμο»: Μία διαφορετική γιορτή για τα αδέσποτα

Οι σχέσεις, οι διαδρομές, τα σχέδια, η συνεννόηση, τα λάθος μηνύματα και τα ονόματα για τις αντικαταστάσεις στο Μαξίμου