Μάρθα Καραγιάννη: Η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα – Η συγκινητική ανάρτηση του Δημήτρη Σούρα

12:50 - 28/09/2022

Δέκα ημέρες μετά τον θάνατό της, η τέφρα της Μάρθας Καραγιάννη σκορπίστηκε στη θάλασσα. Ο ψυχίατρος To άρθρο Μάρθα Καραγιάννη: Η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα – Η συγκινητική ανάρτηση του Δημήτρη Σούρα δημοσιεύτηκε στο TLIFE .

Διαβάστε Περισσότερα στο tlife.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μάρθα Καραγιάννη: Η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα – «Σε πήρε ο αέρας, το κύμα, ο ήλιος»

Η τέφρα της Μάρθας Καραγιάννη που πέθανε την περασμένη εβδομάδα, σκορπίστηκε στη θάλασσα, όπως αποκάλυψε ο στενός της φίλος και ψυχίατρος, Δημήτρης Σούρας. Εκείνος ήταν που συγκινημένος είχε παραλάβει την τέφρα της αγαπημένης ηθοποιού την περασμένη εβδομάδα. «Επίλογος. Τελικά έφυγες. Σε πήρε ο αέρας, το κύμα, ο ήλιος. Κοιτάζω τα χέρια μου. Άδεια. Τα μάτια μου υγρά. Οι λέξεις μπερδεμένες και ακαταλαβίστικες. Το βλέμμα αποσβολωμένο. Δεν το περίμενα τόσο δύσκολο, τόσο στενάχωρο, τόσο διαφορετικό. Οι χτύποι δυνάμωσαν. Μου φάνηκε πως είδα το πρόσωπό σου στο απέραντο του ορίζοντα. Άκουσες το τραγούδι σου; Πόσο μας λείπεις!» γράφει ο Δημήτρης Σούρας στο Facebook.

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μάρθα Καραγιάννη: Η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα – Η συγκινητική ανάρτηση του Δημήτρη Σούρα

Η Μάρθα Καραγιάννη έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 82 ετών την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου. Όπως είναι γνωστό η τελευταία επιθυμία της σπουδαίας ηθοποιού ήταν να αποτεφρωθεί η σορός της και να σκορπιστεί η τέφρα της στη θάλασσα. Η σορός της αποτεφρώθηκε στη Ριτσώνα την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου και η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα, […] The post Μάρθα Καραγιάννη: Η τέφρα της σκορπίστηκε στη θάλασσα – Η συγκινητική ανάρτηση του Δημήτρη Σούρα appeared first on InStyle.

Διαβάστε το στο instyle.gr

Μάρθα Καραγιάννη: Σκορπίστηκε η τέφρα της στη θάλασσα – «Σε πήρε το κύμα» το συγκινητικό μήνυμα του Δημήτρη Σούρα

Δέκα ημέρες μετά τον θάνατό της, η τέφρα της Μάρθας Καραγιάννη σκορπίστηκε στη θάλασσα. Ο ψυχίατρος και καλός της φίλος, Δημήτρης Σούρας έκανε γνωστό το γεγονός, κάνοντας μία συγκινητική ανάρτηση στο διαδίκτυο.Συγκεκριμένα, ο Δημήτρης Σούρας έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook:«Επίλογος. Τελικά έφυγες. Σε πήρε ο αέρας, το κύμα, ο ήλιος. Κοιτάζω τα χέρια […]

Διαβάστε το στο dete.gr

Η τέφρα της Μάρθας Καραγιάννη σκορπίστηκε στη θάλασσα από τον Δημήτρη Σισούρα

Επίλογος. Τελικά έφυγες. Σε πήρε ο αέρας, το κύμα, ο ήλιος. Κοιτάζω τα χέρια μου . Άδεια. Τα μάτια μου υγρά. Οι λέξεις μπερδεμένες και ακαταλαβίστικες. Το βλέμμα αποσβολωμένο.Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ tlife.gr

Πάνος Μουζουράκης: Αγκαλιά με τη σύζυγό του, Μαριλού Κόζαρη στην παρουσίαση του νέου άλμπουμ του – Φωτογραφίες TLIFE

Ελένη Φουρέιρα: Με τον Αλμπέρτο Μποτία στην απονομή του diamond album της – Το ευχαριστώ στη μητέρα της Φωτογραφίες TLIFE

Ευρυδίκη Βαλαβάνη στον Αρναούτογλου: «Δεν θέλω να κάνω τα ίδια “λάθη”, γι’ αυτό δεν μιλάω για τη νέα μου σχέση»

Survivor: Ο Θοδωρής Τουρκογεώργος είναι ο τέταρτος υποψήφιος προς αποχώρηση

Ζώδια: Προβλέψεις για σήμερα, Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Γρηγόρης Αρναούτογλου σε Ευρυδίκη Βαλαβάνη: «Έχεις πληγωθεί πάρα πολύ»