Έκτακτο: Πέθανε ο σπουδαίος τραγουδιστής Σταμάτης Κόκοτας

10:18 - 01/10/2022

Πέθανε σε ηλικία 85 χρονών ένας μεγάλος του λαϊκού τραγουδιού, ο Σταμάτης Κόκοτας. Σύμφωνα με την ενημέρωση του υπουργείου Υγείας, ο Σταμάτης Κόκοτας νοσηλευόταν στο Ασκληπιείο, και παρουσίασε ραγδαία επιδείνωση της υγείας του. Ακόμα δεν έχουν γίνει γνωστά τα ακριβή αίτια.

Διαβάστε Περισσότερα στο dete.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Η Ναταλία Γερμανού αποκάλυψε με ποιο τραγούδι του Σταμάτη Κόκοτα κλαίει

Το δικό της «αντίο» στον Σταμάτη Κόκοτα, είπε η Ναταλία Γερμανού μέσα από την εκπομπή της το πρωί του Σαββάτου. Η παρουσιάστρια εμφανώς συγκινημένη αποκάλυψε με ποιο τραγούδι του Σταμάτη Κόκοτα κλαίει ενώ αναφέρθηκε και στο πρόβλημα της υγείας του. «Μας έχει αφήσει κι αυτός την κληρονομιά του, έχει συνεργαστεί με τεράστιους συνθέτες. Το τραγούδι “Ονειρο απατηλό”, εγώ επειδή το έχω συνδέσει και με το soundtrack της ταινίας «Ευτυχία» κλαίω κάθε φορά και σε αυτό βοηθάει και το τραγούδι» είπε. Κατά τη διάρκεια της συνομιλίας της με τον Γιώργο Λιάνη, η Ναταλία αναφέρθηκε και στο πρόβλημα υγείας του τραγουδιστή λέγοντας πως: «Πάλευε αρκετά χρόνια με τον καρκίνο. Είχε ζήσει μια γεμάτ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Γιε μου, γιε μου: Η ιστορία του τραγουδιού του Σταμάτη Κόκοτα

Τα πραγματικά γεγονότα πίσω από τους συγκλονιστικούς στίχους Διαβάστε περισσότερα στο exploringgreece.tv

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Απεβίωσε ο μεγάλος τραγουδιστής Σταμάτης Κόκοτας

Στο Ασκληπιείο Βούλας απεβίωσε σήμερα τα ξημερώματα ο Σταμάτης Κόκοτας μετά από ραγδαία επιδείνωση της υγείας του, σύμφωνα με ενημέρωση από το υπουργείο Υγείας.

Διαβάστε το στο naftemporiki.gr

Το ελληνικό τραγούδι θρηνεί τον Σταμάτη Κόκοτα

«Έφυγε» σε ηλικία 8 ετών Πέθανε τα ξημερώματα του Σαββάτου ο μεγάλος λαϊκός τραγουδιστής Σταμάτης Κόκοτας σε ηλικία 85 ετών. Γεννήθηκε το 1937 ενώ στα 60’s και τα 70’s είχε σημαντική παρουσία στην ελληνική δισκογραφία καθώς συνεργάστηκε με σπουδαίους δημιουργούς όπως ο Σταύρος Ξαρχάκος, ο Δήμος Μούτσης, ο Απόστολος Καλδάρας, ο Γιώργος Χατζηνάσιος, ο Γιάννης Το άρθρο Το ελληνικό τραγούδι θρηνεί τον Σταμάτη Κόκοτα εμφανίστηκε πρώτα στο Paraskhnio.gr.

Διαβάστε το στο paraskhnio.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ dete.gr

Πάτρα: Ένα μεγάλο ουράνιο τόξο υπέροχο και μοναδικό (φωτό)

Γιώργος Παπανδρέου:  «Η Δημοκρατία Κινδυνεύει»

Κάστανο – το superfood: Η θρεπτική αξία και οι ευεργετικές του ιδιότητες στον οργανισμό

Ηλεία: Πλημμύρισαν σπίτια και εκτάσεις στη Μυρτιά

Απτόητη η οικονομία των ΗΠΑ, ανάπτυξη 2,9% το δ’ τρίμηνο του 2022

Πάνω από 2.000 Βρετανοί έχουν αφήσει γράμμα σε νεκρούς αγαπημένους τους