Μέμος Μπεγνής: «Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα»

19:06 - 10/01/2023

Ο Μέμος Μπεγνής αναφέρθηκε στις γαστρονομικές του επιλογές στο Πρωίαν σε είδον με τον Φώτη Σεργουλόπουλο και την Τζένη Μελιτά. […] The post Μέμος Μπεγνής: «Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μέμος Μπεγνής: Είμαι αυστηρός vegetarian – Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα

«Είμαι αυστηρός vegetarian. Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα» ξεκαθάρισε ο Μέμος Μπεγνής σε συνέντευξη που παραχώρησε στους Φώτη Σεργουλόπουλο και Τζένη Μελιτά στο πλατό της εκπομπής «Πρωίαν σε είδον τη μεσημβρίαν» της ΕΡΤ. Ο ηθοποιός αναφερόμενος στις διατροφικές του συνήθειες σημείωσε ότι: «Όσον αφορά το γάλα, το βούτυρο και το τυρί μπορεί να κάνω μια ατασθαλία γιατί μπορεί να φάω μια πίτσα ή ένα παστέλι που έχει μέλι, αλλά πολύ σπάνια. Λένε ότι παίρνοντας το μέλι από τις μέλισσες και βάζοντας στην θέση του ζαχαρόμελο, πεθαίνει η μέλισσα. Ο Αϊνστάιν έχει πει ότι όταν πεθάνουν οι μέλισσες, θα πεθάνει κι η ανθρωπότητα. Γενικά κάνεις κακό στο ζώο. Κάποιοι θα το θεωρούν extreme». «Εγώ όσο μεγαλώνω

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μέμος Μπεγνής: Είμαι αυστηρός vegetarian – Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα

«Όσον αφορά το γάλα, το βούτυρο και το τυρί μπορεί να κάνω μια ατασθαλία»

Διαβάστε το στο news.gr

Μέμος Μπεγνής: "Δεν τρώω πια ζωικό, σάρκα"

"Αυτή είναι η άποψή μου χωρίς να πω στον άλλον γιατί τρως κρέας"

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Μπουρλότο στο Survivor με την ατάκα του για τις γυναίκες: «Μας είπε άχρηστες ρε φίλε»

Φώτης Σεργουλόπουλος «κόλαφος» για την… επιλογή των γυναικών στην κακοποίηση

Survivor: Τα νέα δεδομένα φέρνουν αναταράξεις στις δύο ομάδες

Σασμός: Τι εξελίξεις θα φέρει η επιστροφή του Ρούσσου στην Άνω Ποριά;

Ο Λάμπρος Κωνσταντάρας «καίει» τον Νίκο Μάνεση για τα νούμερα τηλεθέασης: «Τι αλαζονεία είναι αυτή;»

Άρης Καβατζίκης: «Δεν έχω θρηνήσει ακόμα τον αδελφό και τη μητέρα μου»