Ειδικό Δικαστήριο: Ολοκληρώθηκε η απολογία του Δημήτρη Παπαγγελόπουλο – «Επέλεξα να είμαι απέναντι στα σκάνδαλα»

19:58 - 02/02/2023

Επαναλαμβάνοντας τη θέση πως η δίκη του ενώπιον του Ειδικού Δικαστηρίου είναι πολιτική ο πρώην αναπληρωτής υπουργός Δικαιοσύνης, Δημήτρης Παπαγγελόπουλος «έγραψε» τον επίλογο της τριήμερης απολογίας του. «Σε όλη μου τη ζωή προσπάθησα να υπηρετήσω την πατρίδα μου και τη δικαιοσύνη. Ο Παζολίνι είχε πει ότι όποιον ενοχλούν τα σκάνδαλα είναι tres banal. Επέλεξα να είμαι tres banal» ανέφερε ο κατηγορούμενος και συνέχισε «Τα σκάνδαλα δεν έχουν μόνο ποινική και ηθική απαξία. Η χώρα μας όχι μόνο έχει λεηλατηθεί από τα σκάνδαλα, έχει υποστεί και άλλες συνέπειες. Ποιος σοβαρός επενδυτής θα έρθει να κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα;». Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος, ο οποίος μίλησε για σκευωρία σε βάρος του

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ειδικό Δικαστήριο: «Η δίκη είναι πολιτική«, είπε ο Παπαγγελόπουλος – Ζήτησε δίκαιη και αντικειμενική κρίση

Το τέλος της απολογίας του Δ. Παπαγγελόπουλου σηματοδοτεί και την ολοκλήρωση της αποδεικτικής διαδικασίας, που ξεκίνησε στις 19 Σεπτεμβρίου 2021 στο Ειδικό Δικαστήριο.

Διαβάστε το στο in.gr

Ειδικό Δικαστήριο: «Επέλεξα να είμαι απέναντι στα σκάνδαλα»

Ολοκληρώθηκε η απολογία του Δημήτρη Παπαγγελόπουλου. Στις 13 Φεβρουαρίου η εισαγγελική πρόταση

Διαβάστε το στο news.gr

Ειδικό Δικαστήριο: Ολοκλήρωσε την απολογία του ο Δ. Παπαγγελόπουλος

Ολοκλήρωσε την απολογία του ενώπιον του Ειδικού Δικαστηρίου περί ευθύνης υπουργών, ο πρώην αναπληρωτής υπουργός Δικαιοσύνης Δημήτρης Παπαγγελόπουλος, που δικάζεται μαζί με την πρώην επικεφαλής της εισαγγελίας Διαφθοράς Ελένη Τουλουπάκη. Ο κ. Παπαγγελόπουλος επισήμανε ότι η παραπομπή του στο Ειδικό Δικαστήριο είναι αντισυνταγματική, παράνομη και παρακρατική μεθόδευση και έκανε εκ νέου λόγο για ψεύδη, έχθρα […]

Διαβάστε το στο myvolos.net
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα