Μπαρτζώκας: «Δεν είναι δικός μου ο Ολυμπιακός, είναι των Αγγελόπουλων»

00:24 - 27/02/2023

Μπαρτζώκας: «Δεν είναι δικός μου ο Ολυμπιακός, είναι των Αγγελόπουλων» 27/02/2023 Ο Γιώργος Μπαρτζώκας παραχώρησε συνέντευξη στην «Αθλητική Κυριακή» με αφορμή την βράβευσή του από από τον Σύνδεσμο Ελλήνων προπονητών. Ο Γιώργος Μπαρτζώκας αναφέρθηκε στη σχέση του με τον Παναγιώτη Γιαννάκη, την φετινή πορεία του Ολυμπιακού, αλλά και την μέχρι τώρα καριέρα του στην προπονητική. Αναλυτικά όσα δήλωσε: Για τους Έλληνες προπονητές: «Άμα δούμε λίγο αντικειμενικά τα πράγματα, υπάρχουν τόσοι καλοί Έλληνες προπονητές. Το ελληνικό μπάσκετ πρέπει να είναι χαρούμενο και περήφανο που έχει τόσο καλούς Έλληνες προπονητές. Για την βράβευσή του από τον Παναγιώτη Γιαννάκη:

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μπαρτζώκας: Ο Ολυμπιακός δεν είναι δικός μου, αλλά των Αγγελόπουλων

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε στην Αθλητική Κυριακή για την εντυπωσιακή πορεία του Ολυμπιακού εντός κι εκτός συνόρων, αλλά και την προπονητική του πορεία. Ο Έλληνας τεχνικός βραβεύτηκε από τον ΣΕΚΠ (Σύλλογο Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης) και δήλωσε πως «Αν δούμε αντικειμενικά τα πράγματα, υπάρχουν τόσοι καλοί Έλληνες προπονητές. Το ελληνικό μπάσκετ πρέπει να είναι χαρούμενο και περήφανο που έχει τόσο καλούς Έλληνες προπονητές». Η πορεία των «ερυθρολεύκων» τη φετινή σεζόν, έχοντας κατακτήσει και πρόσφατα το Κύπελλο και παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας στην EuroLeague μόνο χαμόγελα μπορεί να φέρνει στο στρατόπεδο της ομάδας. Ο κόουτς Μπαρτζώκας έδωσε εξήγηση αναφορικά με τα στοιχ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Φαλ: «Δεν τα παρατήσαμε και είμαι περήφανος»

Η πανηγυρική φωτογραφία των αδελφών Αγγελόπουλων στη Βαρκελώνη

Αλμέιδα: «Σε μία ώρα θα αρχίσω να δουλεύω για το επόμενο ματς »

Σπουδαίο «διπλό» και πρώτο βήμα για το Βερολίνο για τον Ολυμπιακό!

Πρόβλημα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό

Κάνααν: «Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το επόμενο βήμα»