Ευάγγελος Βενιζέλος: Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω πρωθυπουργός – Λογική και θεσμική η πρόταση Ανδρουλάκη

13:36 - 04/04/2023

Ο Ευάγγελος Βενιζέλος σε εκτενή τηλεοπτική του συνέντευξη χθες αργά το βράδυ στο MEGA, σχολίασε τα σενάρια που τον εμφανίζουν υποψήφιο πρωθυπουργό και κατέστησε σαφές ότι δεν θα είναι υποψήφιος πρωθυπουργός. «Διεκδικώ την ψήφο του ελληνικού λαού; Αν εγώ ήθελα να διεκδικήσω την πρωθυπουργία θα έθετα σε κίνδυνο την πορεία της χώρας όταν η χώρα Το άρθρο Ευάγγελος Βενιζέλος: Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω πρωθυπουργός – Λογική και θεσμική η πρόταση Ανδρουλάκη εμφανίστηκε πρώτα στο Paraskhnio.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο paraskhnio.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Εκλογές – Βενιζέλος: Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω πρωθυπουργός

Για τις εκλογές του Μαΐου μίλησε το βράδυ της Δευτέρας (4/4) ο Ευάγγελος Βενιζέλος ξεκαθαρίζοντας πως δεν ενδιαφέρεται να γίνει πρωθυπουργός. «Διεκδικώ την ψήφο του ελληνικού λαού; Αν εγώ ήθελα να διεκδικήσω την πρωθυπουργία θα έθετα σε κίνδυνο την πορεία της χώρας όταν η χώρα ήταν με το ένα πόδι στο λάκκο και με το άλλο στον γκρεμό» είπε. Σε εκτενή τηλεοπτική του στο Mega και την εκπομπή «Μεγάλη Εικόνα» με τη Νίκη Λυμπεράκη ο πρώην πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ σχολίασε τα σενάρια που τον εμφανίζουν υποψήφιο πρωθυπουργό ενώ τόνισε: «θα έπρεπε να είναι πολύ προσεκτικοί αυτοί που λένε τη γελοιότητα ότι μπορεί εγώ δια αντιπροσώπου χωρίς να είμαι υποψήφιος, χωρίς να θέλω, χωρίς να έχω πρόγραμμα, να έχω

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ paraskhnio.gr

Συνέντευξη Μητσοτάκη στο κεντρικό δελτίου του ΣΚΑΪ το βράδυ της Πέμπτης

Κικίλιας για ΑΙΓΙΣ: Μέσα σε 9 μήνες προκηρύξαμε διαγωνισμούς ύψους 1,5 δισ. ευρώ – Θα δώσουμε μάχη το καλοκαίρι

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Η ζωή της μετά το «Survivor» και ο νέος της σύντροφος

Ελεονώρα Μελέτη: Απαντά για τις χυδαίες επιθέσεις που δέχεται για την απόφασή της να κατέβει στις Ευρωεκλογές

Μητσοτάκης για το Πρόγραμμα “Αιγίς”: Η πρόληψη, η καταστολή και η αποκατάσταση, το τρίπτυχο για την προστασία της ανθρώπινης ζωής

Κεραμέως από Βρυξέλλες: Η Τεχνική Υποστήριξη της Κομισιόν, πολύτιμος αρωγός στα μεταρρυθμιστικά επιτεύγματα της χώρας μας