Απίστευτη πρόκληση σε προεκλογικό σποτ του Ερντογάν: Εμφανίζει ως εδάφη της Τουρκίας τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά

10:52 - 25/04/2023

Νωρίτερα σήμερα ο υπουργός εξωτερικών Μεβλούτ Τσαβούσογλου, <a href="https://www.skai.gr/news/politics/tsavousoglou-yparxoun-nisides-kai-vraxonisides-pou-dikaios-leme-pos-einai-dikes-mas" target="_blank">αμφισβήτησε ανοιχτά την κυριαρχία ελληνικών νησιών και βραχονησίδων</a>, λαμβάνοντας και την <a href="https://www.skai.gr/news/politics/ypeks-den-...

Διαβάστε Περισσότερα στο Skai.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν εμφανίζει ως τουρκικά νησιά του Αιγαίου και τη Δυτική Θράκη

Αντιδράσεις προκαλεί προεκλογικό βίντεο του Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν που παρουσιάζει υπό τουρκική κατοχή την Δυτική Θράκη, καθώς και τα νησιά του ανατολικού Αιγαίου. Συγκεκριμένα, στο τηλεοπτικό σποτ του Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν δείχνει χαμογελαστούς πολίτες να ποζάρουν δίπλα στην τουρκική σημαία ή φιλώντας την. Στο τέλος παρουσιάζεται ένας χάρτης, όπου φαίνονται οι περιοχές που ανήκουν στην ... Περισσότερα To άρθρο Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν εμφανίζει ως τουρκικά νησιά του Αιγαίου και τη Δυτική Θράκη δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Aκραία πρόκληση Ερντογάν: Προεκλογικό σποτ του ΑΚΡ εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή νησιά του Αιγαίου!

Τουρκία: Προεκλογικό σποτ του Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή σχεδόν όλα τα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου, την ώρα…Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Προκλητικό προεκλογικό σποτ του Ερντογάν παρουσιάζει ως τουρκικά τη Δυτική Θράκη και το ανατολικό Αιγαίο

Έναν χάρτη που παρουσιάζει ως τουρκικά εδάφη τη Δυτική Θράκη και πολλά ελληνικά νησιά του ανατολικού Αγιαίου παρουσίασε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν σε προεκλογικό του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου. Σύμφωνα με τον ανταποκριτή του ΣΚΑΪ στην Κωνσταντινούπολη, Μανώλη Κωστίδη, στο σποτ ακούγεται και ένα τουρκικό τραγούδι το οποίο αναφέρει: «Πατρίδα μου, ζωή μου, περηφάνεια κάθε γωνία της πατρίδας μου και οι άνθρωποι της αγαπημένης πατρίδας μου». Το νέο προεκλογικό σποτ του Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν έρχεται την ώρα που ο υπουργός Εξωτερικών της Τουρκίας Μεβλούτ Τσαβούσογλου, σε συνέντευξή του σε τουρκικό τηλεοπτικό δίκτυο, αμφισβήτησε ανοιχτά την κυριαρχία της Ελλάδας σε νησιά και βραχονησίδε

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Απίστευτη πρόκληση σε προεκλογικό σποτ του Ερντογάν: Εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά

Σε ακόμα μια απίστευτη πρόκληση προχώρησε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν αυτήν την φορά μέσα από πένα προεκλογικό του βίντεο. Στο τέλος προεκλογικού του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου, εμφανίζει έναν χάρτη που περιλαμβάνει κάτω από την τουρκική σημαία πέραν της Τουρκίας και την Δυτική Θράκη και τα μισά ελληνικά νησιά! Στο σποτ […] Το άρθρο Απίστευτη πρόκληση σε προεκλογικό σποτ του Ερντογάν: Εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Προκλητικό προεκλογικό σποτ του Ερντογάν παρουσιάζει ως τουρκικά τη Δυτική Θράκη και το ανατολικό Αιγαίο

Το δόγμα της «Γαλάζιας Πατρίδας» ως κεντρικό προεκλογικό αφήγημα εισάγει ο Ταγίπ Ερντογάν με τηλεοπτικό σποτ που εμφανίζει το σύνολο σχεδόν των Ελληνικών νησιών του Ανατολικού Αιγαίου υπό τουρκική κατοχή.

Διαβάστε το στο lykavitos.gr

Τουρκία: Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή σχεδόν όλα τα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου

Δείτε το βίντεο - Ο Τσαβούσογλου δεν απέκλεισε να επανέλθει η ένταση . Το άρθρο Τουρκία: Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή σχεδόν όλα τα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου εμφανίστηκε πρώτα στο ΕΚΚΛΗΣΙΑ ONLINE.

Διαβάστε το στο ekklisiaonline.gr

Προκλητικό προεκλογικό σποτ του Ερντογάν παρουσιάζει ως τουρκικά τη Δυτική Θράκη και το ανατολικό Αιγαίο!

Έναν χάρτη που παρουσιάζει ως τουρκικά εδάφη τη Δυτική Θράκη και πολλά ελληνικά νησιά του ανατολικού Αγιαίου παρουσίασε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν σε προεκλογικό του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου. Σύμφωνα με τον ανταποκριτή του ΣΚΑΪ στην Κωνσταντινούπολη, Μανώλη Κωστίδη, στο σποτ ακούγεται και ένα τουρκικό τραγούδι το οποίο αναφέρει: «Πατρίδα μου, […]

Διαβάστε το στο irafina.gr

Τουρκία: Νέα πρόκληση - Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν παρουσιάζει ελληνικά εδάφη ως τουρκικά

Τραβάει το σκοινί ο Ερντογάν με φόντο τις τουρκικές εκλογές. Δείτε το νέο προκλητικό σποτ του.Στις προκλήσεις προ του μεγάλου σεισμού επέστρεψε η Τουρκία, με τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν να ρίχνει στην προεκλογική αρένα το δόγμα της «Γαλάζιας Πατρίδας», παρουσιάζοντας σε σποτ τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά του ανατολικού Αιγαίου κάτω από την τουρκική ημισέληνο. Ειδικότερα, σύμφωνα με τον ανταποκριτής του ΣΚΑΪ, Μανώλη Κωστίδη, στο σποτ ακούγεται και ένα τουρκικό τραγούδι με τους εξής στίχους: «Πατρίδα μου, ζωή μου, περηφάνεια κάθε γωνία της πατρίδας μου και οι άνθρωποι της αγαπημένης πατρίδας μου». Το προκλητικό σποτ αναρτήθηκε στα social media του AKP για να τιμήσει την «Ημέρα Εθνικής Κυριαρχία

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr

Προεκλογικό σποτ του Ερντογάν εμφανίζει ως τουρκικά εδάφη τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά

Προεκλογική πρόκληση από τον Ταγίπ Ερντογάν, αφού στο τέλος διαφημιστικού σποτ ενόψει των εκλογών της 14ης Μαΐου, εμφανίζει έναν χάρτη που περιλαμβάνει κάτω από την τουρκική σημαία τη Δυτική Θράκη και τα ελληνικά νησιά του ανατολικού Αιγαίου

Διαβάστε το στο pagenews.gr

Προκλητικό προεκλογικό σποτ του Ερντογάν παρουσιάζει ως τουρκικά τη Δυτική Θράκη και το ανατολικό Αιγαίο

Έναν χάρτη που παρουσιάζει ως τουρκικά εδάφη τη Δυτική Θράκη και πολλά ελληνικά νησιά του ανατολικού Αγιαίου παρουσίασε ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν σε προεκλογικό του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου. Σύμφωνα με τον ανταποκριτή του ΣΚΑΪ στην Κωνσταντινούπολη, Μανώλη Κωστίδη, στο σποτ ακούγεται και ένα τουρκικό τραγούδι το οποίο αναφέρει: «Πατρίδα μου, […]

Διαβάστε το στο evros24.gr

Απίστευτη πρόκληση σε σποτ του Ερντογάν : Εμφανίζει ως εδάφη της Τουρκίας την Δυτική Θράκη και νησιά! (vid)

Απίστευτη πρόκληση από τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν! Στο τέλος προεκλογικού του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου, εμφανίζει έναν χάρτη που περιλαμβάνει κάτω από την τουρκική σημαία την Δυτική Θράκη και τα μισά ελληνικά νησιά! Όπως μεταδίδει από την Κωνσταντινούπολη ο ανταποκριτής του ΣΚΑΪ, Μανώλης Κωστίδης, στο σποτ ακούγεται ένα τραγούδι που τα […] The post Απίστευτη πρόκληση σε σποτ του Ερντογάν : Εμφανίζει ως εδάφη της Τουρκίας την Δυτική Θράκη και νησιά! (vid) first appeared on ThesSports.

Διαβάστε το στο thessports.gr

Αδιανόητη πρόκληση Ερντογάν: Εμφανίζει υπό τουρκική κατοχή τη Δυτική Θράκη και ελληνικά νησιά

Στο τέλος προεκλογικού του σποτ εν όψει των εκλογών της 14ης Μαΐου, εμφανίζει έναν χάρτη που περιλαμβάνει κάτω από την τουρκική σημαία πέραν της Τουρκίας και την Δυτική Θράκη και τα μισά ελληνικά νησιά!Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο Eretikos.gr

Διαβάστε το στο eretikos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Skai.gr

Την κατάρριψη πυραύλου και drones των Χούθι ανακοίνωσαν οι ΗΠΑ

Σουηδία: Επίθεση εναντίον αντιφασιστικής εκδήλωσης

(Not) welcome to Venice: Έρχονται περιορισμοί για τους τουρίστες στη Βενετία

DW: Για πρώτη φορά το «Σαρλ ντε Γκολ» υπό νατοϊκή διοίκηση - Μήνυμα της Γαλλίας προς τη Ρωσία

Μπλόκο από τον Άρη: Ισοπαλία για τον Ολυμπιακό που έχασε έδαφος στο Βικελίδης

«Χρειάζομαι να σταματήσω και να σκεφτώ»: Ο Σάντσεθ εξετάζει παραίτηση, μετά την έρευνα σε βάρος της συζύγου του