Ο Τσακαλώτος απαντά στη δήλωση Μητσοτάκη ότι είναι μαρξιστής με την… σκούπα του Χάρι Πότερ

12:32 - 09/05/2023

Την δική του απάντηση έδωσε ο Ευκλείδης Τσακαλώτος στη δήλωση του Κυριάκου Μητσοτάκη ότι είναι μαρξιστής στο πλαίσιο της συνέντευξής του στον ΣΚΑΪ, ο οποίος επικαλέστηκε μαγική σκούπα του Χάρι Πότερ.Την δική του απάντηση έδωσε ο Ευκλείδης Τσακαλώτος στη δήλωση του Κυριάκου Μητσοτάκη ότι είναι μαρξιστής στο πλαίσιο της συνέντευξής του στον ΣΚΑΪ, ο οποίος επικαλέστηκε μαγική σκούπα του Χάρι Πότερ. «Όχι μόνο είμαι μαρξιστής αλλά ζω σε καλύβα με μαύρη γάτα, δεκάδες βότανα και μια σκούπα (Nimbus 2000)  [σκούπα του Χάρι Πότερ] που οργώνω […]

Διαβάστε Περισσότερα στο thecaller.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Εκλογές 2023 – Ο Τσακαλώτος απαντά στον Μητσοτάκη για το «μαρξιστής»: «Ζω σε καλύβα με μια μαύρη γάτα»

Τη δική του απάντηση έδωσε ο πρώην υπουργός του ΣΥΡΙΖΑ, Ευκλείδης Τσακαλώτος, στα όσα είπε ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, μιλώντας στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ. Υπενθυμίζεται πως το πρωί της Τρίτης (9.5.2023) ο Κυριάκος Μητσοτάκης βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή του Άρη Πορτοσάλτε. Στη συνέντευξη ο πρωθυπουργός σημείωσε: «Σκεφτόμουν και για τον κ. Τσακαλώτο και τον κ. ... Περισσότερα To άρθρο Εκλογές 2023 – Ο Τσακαλώτος απαντά στον Μητσοτάκη για το «μαρξιστής»: «Ζω σε καλύβα με μια μαύρη γάτα» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit

Τσακαλώτος: Πώς απάντησε στον Μητσοτάκη για το «μαρξιστής» – Η αναφορά στον Χάρι Πότερ

Ο Ευκλείδης Τσακαλώτος δεν άφησε ασχολίαστο το «μαρξιστής οικονομολόγος» του Κυριάκου Μητσοτάκη.

Διαβάστε το στο in.gr

Τσακαλώτος σε Μητσοτάκη: Είμαι μαρξιστής και ζω σε καλύβα αλλά το γνωρίζει από το Predator

Επιστρατεύοντας το πνευματώδες χιούμορ του, ο Ευκλείδης Τσακαλώτος απάντησε ξεκάθαρα στον Κυριάκο Μητσοτάκη. “Πληρωμένη” απάντηση στον Κυριάκο Μητσοτάκη έδωσε ο Ευκλείδης Τσακαλώτος, το πρωί της Δευτέρας, από το facebook. Θέλοντας να τοποθετηθεί σ’ αυτό που είπε ο Πρωθυπουργός (ο Τσακαλώτος είναι μαρξιστής) ο πρώην Υπουργός Οικονομικών τόνισε: “Όχι μόνο είμαι μαρξιστής αλλά ζω σε μια […] The post Τσακαλώτος σε Μητσοτάκη: Είμαι μαρξιστής και ζω σε καλύβα αλλά το γνωρίζει από το Predator appeared first on Λόγια-Σταράτα.

Διαβάστε το στο logiastarata.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thecaller.gr

Αφρικανική σκόνη: Σε «πορτοκαλί πολιορκία» η χώρα – Πότε υποχωρεί, πού θα βρέξει

Κωνσταντάρας: «Τώρα το θυμήθηκε η Σταματίνα ότι ο Παπανώτας ήταν προσβλητικός;»

Χουάνκαρ: «Θα “πεθάνουμε” στο γήπεδο για τους τρεις βαθμούς κόντρα στην ΑΕΚ»

Γιώργος Λιάγκας: «Ακούω ότι θα κάνει πρόταση ο Acun στην Μενεγάκη, δεν ντρέπονται αυτοί που τα γράφουν;»

Κωνσταντίνος Μπογδάνος-Σκληρή απάντηση στον Άγγελο Βουράκη για την απόλυση από τον ΣΚΑΪ: «Υπερασπίζεται τον στάβλο του»

Δημήτρης Πανόπουλος: «Ο Δημήτρης Παπανώτας έχει στηρίξει το MeToo αλλά η δήλωσή του ήταν προβληματική»