Η αγανάκτηση της Ένωσης Αποστράτων Αξιωματικών Στρατού που στέλνει μήνυμα στην κυβέρνηση και …ο Γκιωνάκης

14:32 - 13/05/2023

ΕΑΑΣ, ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ Γράφει ο ΝΙΚΟΣ ΣΚΙΑΔΑΣ Αντισυνταγματάρχης ε.α Ειδικών Δυνάμεων Νομίζω ότι θυμόμαστε όλοι, την γνωστή σκηνή της παλιάς ελληνικής ταινίας «Τα κίτρινα γάντια», που ο Σταυρίδης όλο άλλαζε το τι θέλει να πιεί και ο μπάρμαν Γκιωνάκης στο τέλος μπερδεμένος του είπε «Μια μου λέτε πορτοκαλάδα, μια μου λέτε λεμονάδα και μια γκαζόζα, τι θέτε;»! Το ίδιο σκηνικό νομίζω ζούμε πάλι, αυτή την φορά όμως πρωταγωνιστούν το ΔΣ της ΕΑΑΣ και κάποιοι απόστρατοι από τα μέλη της. Η ιστορία δεν παίζετε στην μικρή οθόνη αλλά στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Η ΕΑΑΣ με ένα λιτό Δελτίο Τύπου την 9 Μαι 2023 αναφέρει μεταξύ άλλων: «…… Ο κ. Βάλαρης μας διαβεβαίωσε ότι ο κ. ΥΕΘΑ θα δεχότα

Διαβάστε Περισσότερα στο militaire.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ militaire.gr

Οι ΗΠΑ ενέκριναν τη βοήθεια στην Ουκραναία, ο Μπάιντεν θέλει όπλα και πυρομαχικά να σταλούν άμεσα στο Κίεβο

Αδούλωτη Κερύνεια: 20 χρόνια από το ΟΧΙ στο σχέδιο Ανάν

Οι Patriot, οι S-300, τα Ελληνικά Νησιά και το Κυπριακό

«Παίζοντας με τη Δημοκρατία»-Δημ. Κωνσταντακόπουλος

ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ: 20 χρόνια από το εκκωφαντικό ΟΧΙ η Κύπρος ξανά σε κίνδυνο-Δημ.Κωνσταντακόπουλος

Γάζα 200 ημέρες πολέμου! Ο Πάνος Χαρίτος αναλύει όσα έγιναν όσα μπορεί να έρθουν…