Συγκλονισμένος ο Γιάννης Βογιατζής: «Έχασα έναν αδερφό»

12:06 - 16/05/2023

Σε ηλικία 89 ετών ο θρυλικός Γιάννης Βογιατζής, «έφυγε» από τη ζωή, σκορπίζοντας τη θλίψη σε όλο το καλλιτεχνικό στερέωμα αλλά και στους θαυμαστές του. Για τον θάνατό του μίλησε ο πρώτος του ξάδερφος και συνονόματός του, Γιάννης Βογιατζής, ο οποίος έχει γράψει με «χρυσά» γράμματα το όνομά του στον ελληνικό κινηματογράφο. «Είναι πρώτος μου ξάδελφος, τον έχει βαφτίσει ο πατέρας μου. Όταν έμαθα τον θάνατό του, έπαθα σοκ. Μου είπαν ότι νοσηλευόταν στο Ιπποκράτειο και φίλος μου γιατρός μού εξήγησε την κατάσταση στην οποία βρισκόταν. Όταν έμαθα ότι πέθανε, τρελάθηκα στο κλάμα. Πέθανε ένας αδελφός μου», ανέφερε στην εκπομπή «Πρωινό» ο Γιάννης Βογιατζής.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Συγκινεί ο γιος του Γιάννη Βογιατζή: «Λίγο πριν κλείσει τα μάτια του…»

Συγκινεί η εξομολόγηση του γιου του Γιάννη Βογιατζή, Βασίλη, για τη σχέση του με τον αείμνηστο πατέρα του και τις τελευταίες τους στιγμές μαζί.

Διαβάστε το στο in.gr

Δεν μπορεί να το πιστέψει ο Γιάννης Βογιατζής: «Έχασα έναν αδερφό»

Ο καλλιτεχνικός κόσμος θρηνεί την απώλεια του μεγάλου τραγουδιστή

Διαβάστε το στο news.gr

Συγκινεί ο γιος του Γιάννη Βογιατζή: «Λίγο πριν κλείσει τα μάτια του…» (vid)

Συγκινεί η εξομολόγηση του γιου του Γιάννη Βογιατζή, Βασίλη, για τη σχέση του με τον αείμνηστο πατέρα του και τις τελευταίες τους στιγμές μαζί.

Διαβάστε το στο to10.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Συνελήφθη ξανά ο σύζυγος της Στέρτζον στη Σκωτία – Χιλιάδες στερλίνες «έκαναν φτερά»

Προβάδισμα στην ακροδεξιά δίνουν δημοσκοπήσεις – Εκλογές ζητά η Μαρίν Λεπέν

Ανησυχία ότι η Ρωσία μπορεί να επιτεθεί στο ΝΑΤΟ σε 5-8 χρόνια – Τι προβλέπει ανώτατος Γερμανός αξιωματούχος

Μιχάλης Ρακιντζής: Πετούσα ελικόπτερο χωρίς δίπλωμα – Το έχω παρκάρει μέχρι και στη Λεωφόρο Ποσειδώνος

Υπάρχει διαφορά με Παναθηναϊκό για Ντραγκόφσκι – Βρήκε… νέο Μπρινιόλι, τον Μπρένο

Ο Κωνσταντίνος Σιδηρόπουλος θα είναι ο αντικαταστάτης του Δημήτρη Παπανώτα στο ευρωψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ