Βίντεο-ντοκουμέντο από τη δράση συμμορίας που «ρήμαζε» μονοκατοικίες: «Ο γείτονας είμαι»

22:00 - 09/06/2023

Ένα συγκλονιστικό βίντεο-ντοκουμέντο δείχνει τον τρόπο δράσης μιας συμμορίας διαρρηκτών που «ρήμαζε» μονοκατοικίες στα βορειοανατολικά προάστια της Αττικής, με τη λεία τους να υπολογίζεται πως ξεπερνάει τις 170.000 ευρώ. Στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1 προβλήθηκε το συγκεκριμένο βίντεο και δείχνει το ένα μέλος της συμμορίας να πηγαίνει σε ένα σπίτι και να χτυπάει το κουδούνι, ισχυριζόμενος πως είναι ο γείτονας. Ωστόσο, ο πολίτης υποψιασμένος ότι κάτι δεν πάει καλά, ξεκίνησε να κάνει μια σειρά από ερωτήσεις, με αποτέλεσμα ο διαρρήκτης να φύγει και να επιστρέψει στους συνεργούς του, που περίμεναν μέσα σε ένα όχημα με κλεμμένες πινακίδες κυκλοφορίας. Ο διάλογος ήταν ο εξής: Διαρρήκτης:

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Βίντεο ντοκουμέντο από τη δράση των διαρρηκτών με το «χρυσό» τζιπ – «Ο γείτονας είμαι..»

Από την αρχή του χρόνου, είχαν κάνει οκτώ διαρρήξεις και δυο απόπειρες

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Dj Valentino για Ελένη Μενεγάκη: «Όταν βάζεις νερό στο κρασί σου, γίνεται νερόκρασο και δεν πετυχαίνει»

Ο Γιώργος Λιάγκας διέψευσε το ρεπορτάζ της Κατερίνας Καινούργιου – «Έπρεπε να κάνει ghosting» λέει ο Ετεοκλής Παύλου

Νέα ανάρτηση Καλλιάνου: Άδωνι, δεν τα βάζω μαζί σου – Όσο ο πατέρας μου έσβηνε, έψαχναν να βρουν αν πληροί τα κριτήρια για ΜΕΘ

Αυτό το βίντεο «έκαψε» τους «εγκεφάλους» στη δολοφονία Λυγγερίδη – Ντυμένοι Άγιοι Βασίληδες έδωσαν το πρόσταγμα για επίθεση

Η Ματίνα Παγώνη απαντά στον Γιάννη Καλλιάνο: «Υπάρχουν κριτήρια, για να μπει στη ΜΕΘ και να διασωληνωθεί ένας ασθενής»

Stoiximan Super League: Φαβορί για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ – Βαθμολογία και πρόγραμμα