Σχετικά με την πολεοδομική μελέτη της Κοινότητας Βέργας

22:46 - 04/07/2023

Του Παναγιώτη Χειλά, πρώην προέδρου και νυν μέλους Κοινότητας Βέργας, πρώην διευθυντή Ο. Υ. ΤΕΙ-Πελοποννήσου Θα ξεκινήσω με μια παροιμία “ ήμουνα νιός και γέρασα” κλείνουμε 30 έτη ταλαιπωρίας και δέσμευση της εκμετάλλευσης των ιδιοκτησιών μας.Πάμε στο δια ταύτα: Στην εφημερίδα «Ελευθερία» φύλλο 10-11/06/2023 διαβάσαμε αναφορές για τις μελέτες Βέργα-Μαντίνειας-Ασπροχώματος από τις οποίες προκύπτουν, εμμέσως πλην σαφώς, οι μεγάλες ευθύνες της Αυτοδιοίκησης και της Πολιτείας για τις καθυστερήσεις. Πράγματι αυτό ισχύει. Στη συνέχεια όμως διαπιστώνουμε ότι οδεύουμε σε αυτό που λέει η παροιμία “ τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου “. Όπως φαίνεται η κ. Αγρίου και ο κ. Καραγιάννη πάνε να συνεχίσ

Διαβάστε Περισσότερα στο eleftheriaonline.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ eleftheriaonline.gr

ΗΠΑ: Υπάρχουν 50% πιθανότητες το 2023 να είναι η πιο ζεστή χρονιά που έχει καταγραφεί ποτέ, τονίζει αμερικανική υπηρεσία

Πρόγραμμα «Σπίτι μου»: Ξεκινούν οι αιτήσεις για νέους 25-39 ετών (Βίντεο)

Γεραπετρίτης: Η ελληνική δικαιοσύνη θα κρίνει αμερόληπτα και με σεβασμό των δικαιωμάτων των προφυλακισθέντων

Τζανάκης: Η παραλλαγή ERIS θα επιφέρει μια αναστάτωση ακόμη μεγαλύτερη το φθινόπωρο (Βίντεο)

Μεσσηνία: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις προς τη μονή Βουλκάνου

Νικόλαος Γιαλούρης