Ιβάν Σβιτάιλο: «Βίωσα ρατσισμό στο σχολείο, με φώναζαν «μπαλαρίνα» οι συμμαθητές μου»

17:00 - 18/11/2023

Τον Ιβάν Σβιτάιλο συνάντησε ο Τάσος Ιορδανίδης το απόγευμα του Σαββάτου στα πλαίσια της εκπομπής «Μπαμπα-δες» της ΕΡΤ. Μάλιστα, ο γοητευτικός […] The post Ιβάν Σβιτάιλο: «Βίωσα ρατσισμό στο σχολείο, με φώναζαν «μπαλαρίνα» οι συμμαθητές μου» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ιβάν Σβιτάιλο: «Bίωσα ρατσισμό στον σχολείο γιατί δεν είναι συνηθισμένο ένα αγόρι να κάνει μπαλέτο»

O Ιβάν Σβιτάιλο μίλησε για την αγάπη του στον χορό αλλά και τον ρατσισμό που βίωσε στο σχολείο από τους συμμαθητές του. Μιλώντας στην εκπομπή, «Μπαμπά-δες», ανέφερε: «Φυσικά και βίωσα ρατσισμό στον σχολείο. Γιατί δεν είναι συνηθισμένο ένα αγόρι να κάνει μπαλέτο. Επειδή πολύ απλά δεν υπάρχει αρκετά στην παιδεία μας και τον πολιτισμό μας. Γι’ αυτό […] The post Ιβάν Σβιτάιλο: «Bίωσα ρατσισμό στον σχολείο γιατί δεν είναι συνηθισμένο ένα αγόρι να κάνει μπαλέτο» appeared first on OK! Magazine.

Διαβάστε το στο okmag.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Μπουρλότο στο Survivor με την ατάκα του για τις γυναίκες: «Μας είπε άχρηστες ρε φίλε»

Φώτης Σεργουλόπουλος «κόλαφος» για την… επιλογή των γυναικών στην κακοποίηση

Survivor: Τα νέα δεδομένα φέρνουν αναταράξεις στις δύο ομάδες

Σασμός: Τι εξελίξεις θα φέρει η επιστροφή του Ρούσσου στην Άνω Ποριά;

Ο Λάμπρος Κωνσταντάρας «καίει» τον Νίκο Μάνεση για τα νούμερα τηλεθέασης: «Τι αλαζονεία είναι αυτή;»

Άρης Καβατζίκης: «Δεν έχω θρηνήσει ακόμα τον αδελφό και τη μητέρα μου»