Έλενα Ακρίτα: «Πως είναι τα πράγματα στα σύννεφα;» – Θύελλα αντιδράσεων μετά την ανάρτησή της για τη βουλευτική αποζημίωση

19:37 - 28/11/2023

Η Έλενα Ακρίτα δημοσίευσε την Κυριακή τα στοιχεία της βουλευτικής της αποζημίωσης για τον Δεκέμβριο, κάτι που έχει δεσμευτεί ότι θα κάνει κάθε μήνα. Η μεικτή αποζημίωση φτάνει τις 4.832 ευρώ καθαρά. Στις αποδοχές της βουλευτού του ΣΥΡΙΖΑ, όπως φαίνεται από την ανάρτησή της, περιλαμβάνονται έξοδα κίνησης και ταχυδρομικά τέλη, που, σε μια γρήγορη ανάγνωση των σχολίων στο ποστ, εξόργισε περισσότερο από όλα, τους followers –και μη! «Η βουλευτική μου αποζημίωση. Στο πόσον προστίθενται 300€ για τέσσερις συμμετοχές σε Κοινοβουλευτικές Μόνιμες Επιτροπές. Όπως κάνω κάθε μήνα, στα τέλη Νοεμβρίου θα ενημερώσω αναλυτικά τους πολίτες για την κοινοβουλευτική μου δραστηριότητα. Είναι χρέος μου» έγραψε

Διαβάστε Περισσότερα στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lamianow.gr

«Θρυλικό» break στην Βαρκελώνη

Λαμία : “Που πήγαν 16.5 εκατομμύρια ευρώ;” – διαχειριστικό έλεγχο για την προηγούμενη δημοτική αρχή ανακοίνωσε ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου (Βίντεο)

Βασίλης Γραμμένος για την επίθεση στη Βουλή: «Δεν πρόλαβα να αντιδράσω ούτε να μιλήσω»

Στα ύψη η τιμή των πρώιμων κερασιών από το Φραντζή / Τι λέει ο Πρόεδρος των παραγωγών – BINTEO

Στα ύψη η ενδοοικογενειακή βία στην Εύβοια: Μόνο στη Χαλκίδα σημειώθηκαν 22 περιστατικά – ΒΙΝΤΕΟ

Τσικνής: “Θα έπρεπε να είναι εκτός πινάκων ο Κατσικογιάννης – Μας γυρίζει στα πέτρινα χρόνια η σημερινή διαιτησία”