Δ. Παπαδημούλης: Θα εκπροσωπώ τη νέα Κ.Ο. στο Ευρωκοινοβούλιο

12:00 - 03/12/2023

Την στήριξή του στη νέα Κ.Ο. που συγκροτούν οι 11 αποχωρήσαντες από τον ΣΥΡΙΖΑ, εκφράζει ο αντιπρόεδρος της Ευρωβουλής Δημήτρης Παπαδημούλης, δηλώνοντας πως μέχρι τη λήξη της θητείας του θα… Δ. Παπαδημούλης: Θα εκπροσωπώ τη νέα Κ.Ο. στο Ευρωκοινοβούλιο - Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Διαβάστε Περισσότερα στο naftemporiki.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Δημήτρης Παπαδημούλης: Θα εκπροσωπήσω στο Ευρωκοινοβούλιο το νέο χώρο των «11»

Τη νέα Κοινοβουλευτική Ομάδα των 11 βουλευτών που αποχώρησαν από τον ΣΥΡΙΖΑ, και συγκροτείται υπό τον Αλέξη Χαρίτση, θα εκπροσωπήσει στο Ευρωκοινοβούλιο ο Δημήτρης Παπαδημούλης.  «Είμαι από τους συνιδρυτές του Συνασπισμού και του ΣΥΡΙΖΑ. Ήταν μια δύσκολη απόφαση η αποχώρηση μου. Ήταν απόφαση ευθύνης, καθώς αυτό το κόμμα με τη νέα ηγεσία απομακρύνεται από αυτό που γνωρίσαμε επί Τσίπρα. Θέλοντας να είμαι συνεπής με τον χώρο της ανανεωτικής Αριστεράς, θα στηρίξω το νέο χώρο των «11» και στο Ευρωκοινοβούλιο θα εκπροσωπήσω αυτό το χώρο», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Δημήτρης Παπαδημούλης, μιλώντας στον ΑΝΤ1. Ερωτηθείς για το ποια είναι η δεξαμενή των πρώην ευρωβουλευτών από την οποία θα προκύψει ο

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ naftemporiki.gr

Συναλλαγές με POS: Πώς θα μειωθούν οι προμήθειες – Ποιους αφορά το μέτρο

Στο Ταμπλό του Χρηματιστηρίου: Τα νέα ρεκόρ στην Titan και οι φήμες για το άλμα στην Τεχνική Ολυμπιακή

ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ: Το Δημόσιο καθυστερεί τις πληρωμές στους κατασκευαστές

Αλέξης Πατέλης στη «Ν»: Οι αξιολογήσεις «τρώγονται» γιατί χαμηλώνουν το κόστος δανεισμού και βοηθάνε στην ανάπτυξη

Intrakat: Περαιτέρω βελτίωση μεγεθών για το 2024 βλέπει η διοίκηση του Ομίλου

Διάβαζε αναγγελίες θανάτου. Και ανακάλυψε τη δημογραφική επιστήμη