Κουρτουά: «Δεν θα είμαι έτοιμος για το Euro»

18:46 - 19/12/2023

Κουρτουά: «Δεν θα είμαι έτοιμος για το Euro» 19/12/2023 Ο Τιμπό Κουρτουά ήταν ο πρώτος από τους τρεις άτυχους της Ρεάλ Μαδρίτης για την τρέχουσα σεζόν. Στις 10 Αυγούστου ο Βέλγος τερματοφύλακας διαγνώστηκε με ολική ρήξη πρόσθιου χιαστού, τρεις μέρες αργότερα ο Έντερ Μιλιτάο υπέστη ανάλογο τραυματισμό και ο Νταβίντ Αλάμππα είναι ο τρίτος ποδοσφαιριστής της Βασίλισσας που θα περάσει την πόρτα του χειρουργείου. Ο 31χρονος τερματοφύλακας τον Οκτώβριο άφησε τις πατερίτσες του και αναμένεται να μπει σε προπονήσεις από τον Μάιο. Ο Κουρτουά ίσως μπορέσει να αγωνιστεί στα τελευταία ματς της Ρεάλ Μαδρίτης, όμως σε συνέντευξη του στο «sporza» της πατρίδας του ανακοίν

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κουρτουά: Δεν θα συμμετέχει στο Euro 2024

Ο σοβαρός τραυματισμός του Τιμπό Κουρτουά δεν τον στερεί μόνο από την Ρεάλ αλλά και από την εθνική Βελγίου, με τον σπουδαίο τερματοφύλακα να ανακοινώνει μέσω συνέντευξής του πως δεν θα πάρει μέρος στα τελικά του Euro 2024. Το Βέλγιο εξασφάλισε τη συμμετοχή του στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα λάβει χώρα το […] The post Κουρτουά: Δεν θα συμμετέχει στο Euro 2024 appeared first on AEK1924.gr.

Διαβάστε το στο aek1924.gr

Κουρτουά: «Δε θα παίξω στο Euro 2024»

Ότι δε θα είναι σε θέση να αγωνιστεί στο Euro 2024 με την Εθνική Βελγίου ανακοίνωσε ο Τίμπο Κουρτουά.

Διαβάστε το στο fosonline.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Φαλ: «Δεν τα παρατήσαμε και είμαι περήφανος»

Η πανηγυρική φωτογραφία των αδελφών Αγγελόπουλων στη Βαρκελώνη

Αλμέιδα: «Σε μία ώρα θα αρχίσω να δουλεύω για το επόμενο ματς »

Σπουδαίο «διπλό» και πρώτο βήμα για το Βερολίνο για τον Ολυμπιακό!

Πρόβλημα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό

Κάνααν: «Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για το επόμενο βήμα»