Ρούλα Πισπιρίγκου: Απορρίφθηκε το αίτημα αναβολής της δίκης για τους θανάτους της Μαλένας και της Ίριδας

14:37 - 05/04/2024

Την αναβολή ζήτησε ο συνήγορος της Αλέξης Κούγιας για λόγους υγείας και λόγω της πειθαρχικής ποινής που του επέβαλε ο Άρειος Πάγος

Διαβάστε Περισσότερα στο news.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ρούλα Πισπιρίγκου: «Πιστεύω ότι αυτή το έχει κάνει» κατέθεσε η μητέρα του Μάνου Δασκαλάκη για τους θανάτους Μαλένας και Ίριδας

Πεπεισμένη ότι η Ρούλα Πισπιρίγκου ευθύνεται για τους θανάτους των εγγονιών της εμφανίστηκε η μητέρα του Μάνου Δασκαλάκη, Ελένη Νταβλούρου ενώπιον του Μικτού Ορκωτού Δικαστηρίου όπου εκδικάζεται η υπόθεση για τα δυο μικρότερα παιδιά της οικογένειας Μαλένα και Ίριδα. «Μέχρι και τη σύλληψή της δεν πίστευα ό,τι και να έλεγαν. Στην κατάθεση μου,  μου είπαν ότι έδωσε κεταμίνη. Τότε άρχισα  να βασανίζω το μυαλό μου, αλλά με όσα έχω ακούσει εδώ, έχω άλλη εικόνα» ανέφερε η μάρτυρας,  η οποία κατέθεσε για πρώτη φορά σε δικαστήριο.  «Πιστεύω ότι το έχει κάνει….» ήταν η απάντηση της στην ερώτηση της προέδρου για την εικόνα που έχει σήμερα για την υπόθεση.  Η μάρτυρας φανερά φορτισμένη είπε πως

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Πισπιρίγκου: "Πιστεύω ότι το χει κάνει" κατέθεσε η μητέρα του Μάνου Δασκαλάκη για τους θανάτους της Ίριδας και της Μαλένας

"Μέχρι και τη σύλληψή της δεν πίστευα ότι και να έλεγαν", υποστήριξε η μητέρα του Μάνου Δασκαλάκη για τη νύφη της, Ρούλα Πισπιρίγκου

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Ρούλα Πισπιρίγκου: Το δικαστήριο απέρριψε το αίτημα Κούγια για αναβολή της δίκης για Μαλένα και Ίριδα

«Όχι» είπε το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο στο αίτημα αναβολής που υπέβαλε ο συνήγορος υπεράσπισης της Ρούλας Πισπιρίγκου, Αλέξης Κούγιας, στην υπό εξέλιξη δίκη για τους θανάτους, των μικρότερων κοριτσιών παιδιών της Ίριδας και της Μαλένας. Ο συνήγορος της Ρούλας Πισπιρίγκου, Αλέξης Κούγιας επικαλέστηκε προβλήματα υγείας και την απόφαση του ανώτατου πειθαρχικού συμβουλίου για παύση της άσκησης του δικηγορικού […] The post Ρούλα Πισπιρίγκου: Το δικαστήριο απέρριψε το αίτημα Κούγια για αναβολή της δίκης για Μαλένα και Ίριδα appeared first on Empisteutiko.gr.

Διαβάστε το στο empisteutiko.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ news.gr

Δύο ποδοσφαιριστές της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό

Super League: Ο Άρης έκοψε βαθμούς από τον Ολυμπιακό (1-1) στο Χαριλάου

Δολοφονία αστυνομικού στου Ρέντη: Το βίντεο που βοήθησε τις Αρχές στην ταυτοποίηση των συλληφθέντων

Super League: Αγγίζει τον δεύτερο σερί πρωτάθλημα η ΑΕΚ μετά το 3-0 επί του Παναθηναϊκού

ΣΥΡΙΖΑ: «Η Κομισιόν κατατάσσει την Ελλάδα 18η στην διοχέτευση κονδυλίων στην Υγεία από το Ταμείο Ανάκαμψης»

Για κακούργημα διώκεται ο βουλευτής Κωνσταντίνος Φλώρος