Στη λογική του μπαχαλακισμού ο Γ. Τσίπρας: Oχι, τις φθορές μαθητών στα σχολεία να τις πληρώνουμε όλοι μας!

13:09 - 10/04/2024

Ο εξάδελφος του πρώην πρωθυπουργού και νυν υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, τάχθηκε κατά της ατομικής ευθύνης και εν γένει των ρυθμίσεων για τους κανονισμούς λειτουργίας των σχολικών μονάδων που ανακοίνωσε την Τρίτη ο υπουργός Παιδείας Κυριάκος Πιερρακάκης The post Στη λογική του μπαχαλακισμού ο Γ. Τσίπρας: Oχι, τις φθορές μαθητών στα σχολεία να τις πληρώνουμε όλοι μας! appeared first on Protagon.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο protagon.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιώργος Τσίπρας: Αν ένα παιδί προκαλεί καταστροφές στο σχολείο να τις πληρώνουμε όλοι μας

Την αντίθεσή του με το μέτρο που ανακοινώθηκε χθες και προβλέπει ότι εάν ένας μαθητής προκαλεί καταστροφές στο σχολείο θα επιβαρύνονται οι γονείς του με το κόστος, εξέφρασε ο υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργος Τσίπρας. Στην ερώτηση του Action 24, «όταν το παιδί μου σπάει τρία τζάμια και δύο θρανία, είναι σωστό να είμαι υποχρεωμένος να το πληρώνω εγώ ο γονιός;» o υποψήφιος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, απάντησε «δεν θα λύσει κανένα πρόβλημα αυτό. Μέχρι τώρα ποιος τα πλήρωνε; Nα συνεχίσουμε να τα πληρώνουμε όλοι μας. Αυτή η αντίληψη περί ατομικής ευθύνης, δεν πρόκειται να λύσει απολύτως τίποτα. Τις καλύπτει η ελληνική κοινωνία και το κράτος. Αυτό είναι το σωστό να γίνει». protothema.

Διαβάστε το στο agrinionews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ protagon.gr

25.04.2024

Μητσοτάκης: Υποχρέωσή μας να προσαρμοστούμε στις νέες συνθήκες που δημιουργεί η κλιματική κρίση

Το ιρλανδικό «Πράσινο Κύμα» που σαρώνει το Χόλιγουντ

Ο πρώην διευθυντής του Μουσείου Ουφίτσι θέλει να σώσει τη Φλωρεντία

Πρώτο και πάλι στην Ευρώπη το αεροδρόμιο της Αθήνας στα βραβεία Routes Europe 2024

ΠΑΣΟΚ: Να τα χαίρονται τα κομπλιμέντα Στίγκα στον ΣΥΡΙΖΑ