Κούνεβα για επίθεση με βιτριόλι στην Καλλιθέα: Οι πόνοι των ματιών που καίγονται είναι οι πιο φρικτοί που έχω νιώσει

11:15 - 21/05/2020

ΕΛΛAΔΑ  Τις εφιαλτικές στιγμές που έζησε τα μεσάνυχτα της 22ης Δεκεμβρίου 2008, όταν δυο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την υποχρέωσαν να το καταπιεί προκαλώντας απώλεια όρασης από το ένα μάτι, βλάβες στο πρόσωπο και σε εσωτερικά όργανα, θυμήθηκε η πρώην ευρωβουλευτής Κωνσταντίνα Κούνεβα, με αφορμή την επίθεση με βιτριόλι που δέχτηκε χθες στην Καλλιθέα η 34χρονη Ιωάννα. «Οι πόνοι των ματιών που καίγονται από το οξύ είναι οι πιο φρικτοί πόνοι που έχω βιώσει. Έχω κάνει συνολικά 31 χειρουργεία, τα 20 εκ των οποίων τα έκανε στη Γαλλία. Και έχω να κάνω κι άλλα ακόμα. Ξέρετε, όταν κάνεις μεταμόσχευση δέρματος, πρέπει ο οργανισμός να υιοθετήσει το ξένο σώμα, κάτι που δεν είναι εύκολο να

Διαβάστε Περισσότερα στο topontiki.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κούνεβα: Οι πόνοι των ματιών που καίγονται με βιτριόλι είναι οι πιο φρικτοί πόνοι που έχω νιώσει

Με αφορμή την επίθεση με βιτριόλι που δέχτηκε χθες στην Καλλιθέα η 34χρονη Ιωάννα, η πρώην ευρωβουλευτής, Κωνσταντίνα Κούνεβα, θύμα επίθεσης κι εκείνη με παρόμοιο τρόπο, θυμάται τις εφιαλτικές στιγμές που έζησε τα μεσάνυχτα της 22ης Δεκεμβρίου 2008, όταν δυο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την υποχρέωσαν να το καταπιεί, προκαλώντας απώλεια όρασης από το ένα μάτι, βλάβες στο πρόσωπο και σε εσωτερικά όργανα. Το protothema.gr εντόπισε την πρώην ευρωβουλευτή στο Λονδίνο, αποκλεισμένη λόγω του lockdown και της απαγόρευσης των πτήσεων με αφορμή τα μέτρα για την αντιμετώπισης της πανδημίας. Η κ. Κούνεβα είχε ταξιδέψει στη βρετανική πρωτεύουσα για να βρεθεί κοντά στον γιο της που σπουδάζε

Διαβάστε το στο thestival.gr

Κούνεβα για επίθεση με βιτριόλι: Οι πόνοι των ματιών που καίγονται είναι οι πιο φρικτοί που έχω νιώσει

Δύο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την υποχρέωσαν να το καταπιεί.

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Κούνεβα για επίθεση με βιτριόλι: Οι πόνοι των ματιών που καίγονται είναι οι πιο φρικτοί πόνοι

Η Κωνσταντίνα Κούνεβα τον Δεκέμβριο του 2008 δέχτηκε επίθεση από δύο αγνώστους που την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την υποχρέωσαν να το καταπιεί. Με αφορμή την επίθεση με βιτριόλι την 34χρονη περιγράφει τι είχε ζήσει. Τις στιγμές που έζησε τα μεσάνυχτας της 22ας Δεκεμβρίου του 2008, όταν δύο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό […]

Διαβάστε το στο makeleio.gr

Επίθεση με βιτριόλι - Κ.Κούνεβα: «Οι πόνοι των ματιών που καίγονται από το οξύ είναι οι πιο φρικτοί πόνοι»

Η πρώην ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Κωνσταντίνα Κούνεβα, λίγες ώρες μετά την επίθεση με βιτριόλι σε βάρος της 34χρονης Ιωάννας, στην Καλλιθέα, δήλωσε πως «οι πόνοι των ματιών που καίγονται, είναι οι πιο φρικτοί πόνοι που έχω νιώσει». Τα μεσάνυχτα της 23ης Δεκεμβρίου 2008, στα Ανω Πετράλωνα, η κυρία Κούνεβα έπεσε θύμα επίθεσης με παρόμοιο τρόπο, όταν δύο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την ανάγκασαν να το πιει, προκαλώντας βλάβες στο πρόσωπό της, απώλεια όρασης από το ένα μάτι της και βλάβες σε εσωτερικά όργανα. ​Εργαζόταν σε εταιρεία καθαρισμού με έδρα τον Πειραιά και είχε προχωρήσει σε σειρά καταγγελιών για άθλιες συνθήκες εργασίας και εκμετάλλευση στις εταιρείες καθαρισμού. Οι έρευ

Διαβάστε το στο pronews.gr

Κούνεβα για επίθεση με βιτριόλι: Οι πόνοι των ματιών που καίγονται, οι πιο φρικτοί που έχω νιώσει

Η πρώην ευρωβουλευτής Κωνσταντίνα Κούνεβα, μιλά για τις δραματικές στιγμές που πέρασε όταν δέχτηκε επίθεση με βιτριόλι, με αφορμή το περιστατικό σε βάρος της 34χρονης στην Καλλιθέα.  «Οι πόνοι των ματιών που καίγονται, είναι οι πιο φρικτοί πόνοι που έχω νιώσει», λέει η πρώην ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Κωνσταντίνα Κούνεβα, λίγες ώρες μετά την επίθεση με βιτριόλι σε βάρος της 34χρονης Ιωάννας, στην Καλλιθέα. Τα μεσάνυχτα της 23ης Δεκεμβρίου 2008, στα Ανω Πετράλωνα, η κυρία Κούνεβα έπεσε θύμα επίθεσης με παρόμοιο τρόπο, όταν δύο άγνωστοι την περιέλουσαν με καυστικό υγρό και την ανάγκασαν να το πιει, προκαλώντας βλάβες στο πρόσωπό της, απώλεια όρασης από το ένα μάτι της και βλάβες σε εσωτερικά όργα

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ topontiki.gr

Ευρωβουλευτές ΚΚΕ: Αλληλεγγύη σε όλους τους Ουκρανούς πρόσφυγες, θύματα του ιμπεριαλιστικού πολέμου (Video)

Δημήτρης Λιγνάδης: Μηνύσεις κατά πάντων από τον Αλέξη Κούγια

Πόλεμος στην Ουκρανία – ΠΟΥ: Ζούμε την χειρότερη προσφυγική κρίση στην Ευρώπη τα τελευταία 75 χρόνια

Η Πολωνία διαθέτει όλα τα MIG-29 της στην αμερικανική κυβέρνηση

ΚΟΚ: Ποιοι κινδυνεύουν με αφαίρεση διπλώματος για… πάντα

Μαρίνα Πατούλη: Το πάρτι έκπληξη για τα γενέθλια του Βλάσση Χολέβα (Video)