#Απόστολος Χρήστου

Στα ημιτελικά των 50μ. ύπτιο Χρήστου και Μακρυγιάννης

fosonline.gr
Με μία μάλλον... διαδικαστική κούρσα, ο Απόστολος Χρήστου πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά των 50μ. ύπτιο, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κολύμβησης της Ντόχα.
09:46 17/02/2024

«Χάλκινος» ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ. ύπτιο (video)

sportstonoto.gr
Χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ. ύπτιο, ενώ 4ος βγήκε ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης:
14:46 14/02/2024

Χάλκινο ο Χρήστου στο Παγκόσμιο, στην 4η θέση ο Μακρυγιάννης (Βίντεο)

neolaia.gr
Ο Απόστολος Χρήστου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 100μ. ύπτιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα υγρού στίβου.
20:46 13/02/2024

ΤΙ ΚΟΥΡΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ | 'Χάλκινος' ο Χρήστου, τέταρτος ο Μακρυγιάννης

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ ύπτιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στη Ντόχα.
19:46 13/02/2024

Η εθνική ανδρών σκυταλοδρομίας 4×100μ. κατέκτησε την έκτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου

Newsit
Η εθνική ανδρών σκυταλοδρομίας 4×100μ. κατέκτησε την έκτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου.  Έχοντας εξασφαλίσει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες, οι Απόστολος Χρήστου, Στέργιος Μπίλας, Κριστιάν Γκολομέεφ και Ανδρέας Βαζαίος τα έδωσαν όλα στον τελικό της σκυταλοδρομίας 4×100μ. του παγκοσμίου πρωταθλήματος υγρού στίβου και κατέκτησαν την έκτη θέση, χάνοντας στις λεπτομέρειες την πέμπτη θέση ... Περισσότερα To άρθρο Η εθνική ανδρών σκυταλοδρομίας 4×100μ. κατέκτησε την έκτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου δημοσιεύτηκε στο NewsIT .
20:00 11/02/2024

Χρήστου: Πέρασε στον τελικό στα 100μ. ύπτιο στο ευρωπαϊκό 25άρας στο Οτοπένι

Gazzetta
Ο Απόστολος Χρήστου θα δώσει το «παρών» στον τελικό στα 100μ. ύπτιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας στο Οτοπένι, φιλοδοξώντας να κατακτήσει ένα μετάλλιο, όπως και πριν από δύο χρόνια, όταν ήταν 3ος στο Καζάν.
19:00 07/12/2023

Απόστολος Χρήστου και Κορίνα Πολίτη στο απόλυτο κουίζ για τον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας

kourdistoportocali.com
ΟΠΑΠ The post Απόστολος Χρήστου και Κορίνα Πολίτη στο απόλυτο κουίζ για τον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας appeared first on Κουρδιστό Πορτοκάλι.
16:37 07/11/2023

Κολύμβηση: Στον τελικό των 50μ. ύπτιο ο Χρήστου στο Παγκόσμιο Κύπελλο

onsports.gr
Κολύμβηση: Έναν ακόμα τελικό εξασφάλισε ο Απόστολος Χρήστου στο Παγκόσμιο…
14:17 21/10/2023

Τέταρτος στα 100μ ύπτιο ο Απόστολος Χρήστου

Μετά την 6η θέση στα 50μ ύπτιο ο Απόστολος Χρήστου τερμάτισε στην 4η θέση στον τελικό των 100μ ύπτιο στον αγώνα του World Cup στη στο Βερολίνο.
22:46 08/10/2023

Κολύμβηση: Στον τελικό των 100 μέτρων υπτίου του Παγκοσμίου Κυπέλλου προκρίθηκε ο Χρήστου

Gazzetta
Ο Απόστολος Χρήστου θα μετάσχει στον τελικό των 100 μέτρων ύπτιου για τη διοργάνωση του World Cup κολύμβησης στο Βερολίνο.
17:00 08/10/2023

World Cup: Στον τελικό των 100 μ. ύπτιο ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου θα αγωνιστεί σε ένα ακόμα τελικό World Cup.
11:46 08/10/2023

Στον τελικό και των 100μ. ύπτιο ο Απόστολος Χρήστου στο Παγκόσμιο του Βερολίνου

filathlos.gr
Στον τελικό και των 100μ. ύπτιο ο Απόστολος Χρήστου στο Παγκόσμιο του Βερολίνου 08/10/2023 Δύο στα δύο για τον Απόστολο Χρήστου στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Βερολίνου, καθώς ο Έλληνας κολυμβητής, μετά τη χθεσινή έκτη θέση στα 50μ. ύπτιο, προκρίθηκε σήμερα και στον τελικό των 100μ. ύπτιο. Ο αθλητής του Παναγιώτη Βελέντζα τερμάτισε πρώτος στη σειρά του με 55.21 και συνολικά κατετάγη πέμπτος στα προκριματικά, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τον τελικό, που είναι προγραμματισμένος για τις 19:47. Ταχύτερος το πρωί ήταν ο βετεράνος Ιάπωνας Ριοσούκε Ιριε με 54.67 και τον ακολούθησαν ο Ιταλός Τόμας Τσέκον (54.78) κι ο Πολωνός Κσαβέρι Μάσιουκ (54.92).

Απόστολος Χρήστου: Στον τελικό των 50μ ύπτιο

Με χρόνο 25.39 ο Απόστολος Χρήστου προκρίθηκε και θα αγωνισθεί στο σημερινό (7/10, 19:34) τελικό στα 50μ ύπτιο στο Βερολίνο από όπου ξεκίνησε το φετινό ταξίδι του World Cup της κολύμβησης.
13:46 07/10/2023

Χρήστου: «Όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες»

Gazzetta
Ευχαριστημένος από την εμφάνισή του στα 50μ. ύπτιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Φουκουόκα, δήλωσε ο Απόστολος Χρήστου.
15:00 30/07/2023

Πρόκριση για τον Απόστολο Χρήστου στον τελικό του Παγκοσμίου στα 50 μ. ύπτιο (vid)

aek1924.gr
Ο Απόστολος Χρήστου πήρε την πρόκριση για τον τελικό των 50μ. ύπτιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Φουκουόκα, με την πέμπτη καλύτερη επίδοση. Την πρόκριση για τον τελικό των 50μ. ύπτιο εξασφάλισε ο Απόστολος Χρήστου στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου της Φουκουόκα. Ο πρωταθλητής Ευρώπης πριν λίγους μήνες στη Ρώμη προκρίθηκε με χρόνο 24.57 που αποτελεί την πέμπτη καλύτερη επίδοση από τους […] The post Πρόκριση για τον Απόστολο Χρήστου στον τελικό του Παγκοσμίου στα 50 μ. ύπτιο (vid) appeared first on AEK1924.gr.
16:37 29/07/2023

Σπουδαία εμφάνιση ο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο στο Sette Colli

Gazzetta
O Απόστολος Χρήστου κατέλαβε την 2η θέση στα 100μ. ύπτιο με 52.99 στο Sette Colli στη Ρώμη και είχε μια πρώτη κόντρα με τον Τόμας Τσεκόν εν όψει του παγκοσμίου πρωταθλήματος στη Φουκουόκα.
20:00 23/06/2023

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης: Τριάντα νίκες ο Χρήστου, πλησιάζει τον Γιαννιώτη

Ο Απόστολος Χρήστου (Ολυμπιακός) νίκησε στα 50μ ύπτιο με 25.16 και έφτασε τις 30 νίκες σε ατομικά αγωνίσματα στα πανελλήνια πρωταθλήματα.
22:34 18/05/2023

Έκλεισε θέση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι ο ανιψιός του Δημάρχου Ραφήνας – Πικερμίου!

irafina.gr
Ο Απόστολος Χρήστου,  ανιψιός του Δημάρχου Ραφήνας – Πικερμίου Ευάγγελου Μπουρνούς, έπιασε το όριο κι έγινε ο πρώτος Έλληνας κολυμβητής που έκλεισε θέση για το Παρίσι. Ο Πρωταθλητής Ευρώπης κολύμπησε στην κλειστή πισίνα του ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο του ACROPOLIS SWIM OPEN 2023. Ο Χρήστου έκανε τα 100μ. ύπτιο σε 53.22 κι έγινε ο πρώτος κολυμβητής […]
16:02 07/05/2023