Κ.Μητσοτάκης: «Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να πάω στην Πορτογαλία για το Euro2004: "Ήταν άρρωστη η μητέρα μου"»

23:13 - 04/07/2020

Ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, μιλώντας με τον Τάκη Φύσσα στην εκπομπή «2004 Δευτερόλεπτα» της Cosmote TV για τον θρίαμβο της Εθνικής Ελλάδας στο Euro 2004, αποκάλυψε πως λόγω της ασθένειας της μητέρας του δεν είχε καταφέρει να ταξιδέψει στην Πορτογαλία για να ζήσει εκείνο τον θρίαμβο της Εθνικής μας ομάδας από κοντά. «Λυπάμαι που δεν βρέθηκα στην Πορτογαλία. Τότε ταξίδευε πολύς κόσμος από την Ελλάδα. Είχα κλείσει κι εγώ εισιτήρια για να είμαι στον ημιτελικό. Ήταν όμως άρρωστη η μητέρα μου και έκατσα στην Ελλάδα τελικά οπότε ήμουν από τους πολλούς που είδαν το ματς στην τηλεόραση και όχι από τους λίγους που είδαν από κοντά εκείνες τις εμβληματικές νίκες», ανέφερε ο Κυριάκος Μητσοτάκης.  

Διαβάστε Περισσότερα στο pronews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ pronews.gr

Οι μουλάδες της Τεχεράνης «φλερτάρουν» με τον Μπάιντεν κατά της Ρωσίας! - Δεν δέχονται ρωσικό αίτημα για εγγυήσεις

Οι 5+1 τρόποι για να μη μαυρίζουν οι μπανάνες

Με αυτόν τον τρόπο θα διατηρήσετε τη φέτα για μήνες

Το καθεστώς του Κιέβου επιβεβαίωσε το θάνατο μέλους της διαπραγματευτικής του ομάδας: Αρνείται ότι τον εκτέλεσε

Πρόεδρος των Ελλήνων της Ουκρανίας: «Ο Πούτιν διαπράττει γενοκτονία κατά Ουκρανών και Ελλήνων»

Κορωπί: Άνοιξε νέος κύκλος ερευνών & καταθέσεων για την εξαφάνιση της Άρτεμις